ГПУ розслідує малюнок Гончаренка на Берлінському мурі

Гончаренко Копирайт изображения Олексій.Гончаренко
Image caption Олексій Гончаренко написав слово "ні"

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за статтею хуліганство через напис депутатом від БПП Олексієм Гончаренком на секції Берлінського муру біля посольства Німеччини в Україні.

Про це повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"За фактом хуліганських дій біля посольства Німеччини прокуратурою Києва розпочато кримінальне провадження за правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 296 КК України (хуліганство)", - написав пан Луценко на своїй сторінці у Facebook.

Він запевнив, що органи столичної прокуратури забезпечать повне, об'єктивне та неупереджене розслідування цього інциденту.

Вранці 8 лютого член Ради від БПП Олексій Гончаренко написав на секції Берлінського муру біля посольства Німеччини в Києві слово "Nein" - "ні".

Він пояснив свій вчинок протестом проти заяви посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля щодо можливості виборів на Донбасі до "виведення російських військ".

"Берлінський мур - яскравий приклад нещодавньої російської окупації Європи. Тому я саме таким чином доніс чітку і коротку відповідь українців на зрозумілій послу мові", - пояснив він свій вчинок.

Також він виклав фото Берлінської стіни з Берліну, яка розписана різноманітними графіті.

У зв'язку із заявою посла Німеччини щодо Донбасу його запрошували для пояснення своєї позиції до МЗС України.

Копирайт изображения Олексій.Гончаренко

Вчинок пана Гончаренка вже засудили як українські політики, так і закордонні.

Речник міністерства закордонних справ Німеччини Мартін Шефер назвав його "абсолютно неприйнятною поведінкою".

Його засудили і українстькі парламентарі, які навіть закликали позбавити Гончаренка членства в делегації України в ПАРЄ.

Українські політики допускають, що такий вчинок може зашкодити стосункам України та Німеччини.

Водночас міністр закордонних справ України Павло Клімкін засудив "емоційний вчинок" Гончаренка, але додав, що стосункам країн це не зашкодить.

"Цей вчинок можна пояснити емоційно. У політичному контексті, я вважаю, це було зайвим. Німецька сторона не сприймає це як шось таке, що направлене проти неї. Це можу чітко сказати", - заявив пан Клімкін.

Він порадив політикам стримувати власні емоції.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему