Німеччина прискорить депортацію мігрантів

Demonstrators protest against the deportation of refugees back to Afghanistan at the airport in Frankfurt/Main on December 14, 2016. Копирайт изображения AFP
Image caption Нещодавня депортація мігрантів до Афганістану супроводжувалася протестами

Німецький канцлер Ангела Меркель озвучить план заходів, які допоможуть істотно прискорити депортацію мігрантів, котрим відмовили у притулку.

Серед таких заходів - дозвіл на доступ до телефонів і сім-карт кожного шукача притулку, щоб надійніше встановити його чи її особу, а також щедріша матеріальна допомога тим, хто добровільно повертається назад.

Напередодні виборів, які мають відбутися цього року, міграція стала в Німеччині дуже політизованою темою.

У грудні мігрант з Тунісу Аніс Амрі, якому Німеччина відмовила в притулку, вбив на різдвяному ринку в Берліні 12 людей.

Цей випадок посилив тиск на уряд пані Меркель.

Німецька канцлер має зустрітися високопосадовцями, щоб обговорити план із 15 кроків, який має прискорити депортації.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Ангела Меркель потрапила під шквал критики - як удома, так і за кордоном - за підтримку мігрантів, які хлинули до країни

За даними німецьких ЗМІ, план передбачає, що в Берліні створять новий координаційний центр, який опікуватиметься депортацією.

Поблизу аеропортів мають облаштувати центри, в яких утримуватимуть тих мігрантів, яким відмовили в притулку і які днями чи тижнями чекають на депортацію.

Цього року федеральний уряд планує витратити на програми з репатріації й реінтеграції 90 млн євро.

За депортацію мігрантів, яким відмовили в дозволі проживати в Німеччині, відповідають 16 регіональних урядів.

У 2015 році до країни прибуло майже 900 000 шукачів притулку. Рішення пані Меркель залишити кордони відкритими, тоді як інші європейські країни почали обмежувати в'їзд на свою територію, зашкодило її популярності. На цьому тлі почали зростати рейтинги правої антиіммігрантської партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD).

Однак головним опонентом для її Християнсько-демократичного союзу напередодні вересневих виборів є Соціал-Демократична партія, підтримка якої різко зросла після того, як минулого місяця на її керівника висунули колишнього президента Європарламенту Мартіна Шульца.

Новини на цю ж тему