Насалик оцінив відмову від вугілля Донбасу в 15 млрд гривень

Ігро Насалик Копирайт изображения UNIAN
Image caption Міністр енергетики каже, що потрібне рішення на державному рівні, аби відмовитися від вугілля з непідконтрольних територій

Відмовитися від вугілля з непідконтрольних Києву територій можна, але це коштуватиме 15 млрд грн, заявив міністр енергетики Ігор Насалик.

"Якщо буде ухвалене політчине рішення і на рівні держави скажуть: блокуємо, і більше не йде ніякий обмін товарами, в Україні достатньо ресурсів для того, щоб вийти повністю без антрацитової групи", - заявив пан Насалик в ефірі "1+1".

Від початку лютого у Україні загострилися дискусії щодо доцільності та етичності економічних зв'язків із самопроголошеними ДНР та ЛНР. Зокрема, щодо постачання вугілля із неконтрольованих Києвом територій.

Актуальності проблемі додали лютневі морози і блокування активістами залізничних переїздів на межі з тими територіями.

Українські ТЕС історично "заточені" під використання вугілля групи "а" - антрациту, що видобувається на шахтах, які від початку конфлікту на сході України опинилися в "ДНР" та "ЛНР".

Ще два роки тому експерти пропонували вирішити проблему за рахунок модернізації ТЕС, аби вони могли працювати на газовому вугіллі. Його вдосталь на шахтах в Західній Україні, а також у Польщі.

Проте оцінки вартості такої модернізації і часу, який на неї потрібен, різняться.

Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Міністр енергетики каже, що третина з вугілля, яке споживає Україна, - це антрацит із непідконтрольних територій

Тепер міністр енергетики твердить, що відмова від антрациту з непідконтрольних територій коштуватиме 15 млрд грн.

"Це 15 мільярдів додаткових коштів, і ми повині зрозуміти, що ці 15 мільярдів... за чий рахунок бал буде - це ляже на економіку і споживачів" - заявив Ігор Насалик.

Урядовець не уточнив, на чому ґрунтуються такі розрахунки.

Він повідомив, що із 100-110 тис. тонн вугілля, які Украна споживає на добу, близько 35% припадає на антрацит із непідконтрольних територій.

Водночас, за словами Ігоря Насалика, це вугілля отримує не держава, а приватні енергетичні компанії.

Новини на цю ж тему