Насалик: відмова від вугілля Донбасу - це питання депутатів

Ігор Насалик Копирайт изображения UNIAN

Питання торгівлі із непідконтрольними територіями, зокрема вугіллям, має вирішуватися на політичному рівні. Про це заявив міністр енергетики Ігор Насалик у Верховній Раді.

Він уточнив, що "переміщення товарів" здійснюється під контролем СБУ на основі актів, ухвалених у 2014 році.

"Нормативно-правові акти, які були прийняті ще в 2014 році, регламентували переміщення товарів антрацитової групи. Махновщини не повинно бути: якщо ви ухвалите рішення про повну блокаду, то цю блокаду повинні проводити не добровольці, а силові структури. Ви повинні взяти на себе відповідальність", - заявив урядовець парламентарям.

Він нагадав, що залежність від донбаського антрациту склалася "історично". Проте, за словами Насалика, за рахунок різних проектів із заміщення потужностей у 2016-2017 роках вдасться скоротити цю залежність на 3,5 млн тонн.

Урядовець не виключив, що через повну блокаду постачання антрациту українській енергетиці загрожують "віялові відключення". Він також припустив, що ціна вугілля може зрости майже удвічі - з нинішніх 1730 грн за тонну до 3000 грн.

Напередодні в ефірі одного з телеканалів Ігор Насалик заявив, що відмова від вугілля з "ДНР-ЛНР" коштуватиме додаткові 15 млрд грн витрат.

Насалик оцінив відмову від вугілля Донбасу в 15 млрд гривень