На півдні Франції розкрили "змову бомбістів"

Мапа Франції

У місті Монпельє на півдні Франції поліція затримала трьох чоловіків і 16-річну дівчину, у яких вилучили матеріали для виготовлення саморобної вибухівки.

Джерела в поліції і місцевому суді кажуть, що вилучені на місці арешту вибухові речовини подібні до тих, які були використані в нападах у Парижі в листопаді 2015 року.

Повідомляють, що дівчина встигла зробити в інтернеті заяви джихадистського змісту.

Від початку 2015 року у нападах джихадистів у Франції загинули щонайменше 230 людей.

Минулого місяця чоловік із мачете поранив солдата на вході в паризький Лувр. Зловмисник - 29-річний громадянин Єгипту Абдулла Хамамі - був критично поранений, коли солдати у відповідь на його напад відкрили по ньому вогонь з автомата.

"Вірність ІД"

Згідно з першими повідомленнями, один із арештованих у Монпельє - потенційний бомбіст-смертник.

Reuters цитує представника міністерства внутрішніх справ, який сказав, що четверо затриманих планували напад уже найближчим часом.

Їх заарештували, коли вони купували велику кількість ацетону, повідомили в поліції AFP. Це один з інгредієнтів для виготовлення вибухівки TATP - трициклічного перекису ацетону.

Як передає AFP, затримана дівчина була активна в соцмережах, де висловлювала наміри вирушити в зону бойових дій в Сирії чи Іраку або здійснити напад на території Франції.

Вона записала відео, в якому задекларувала відданість так званій "Ісламській державі", повідомив місцевий веб-сайт M6 Info.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему