Туреччина: Росія знала координати загиблих від авіаудару солдатів

Бойцы сирийской оппозиции у города Эль-Баб Копирайт изображения AFP
Image caption Турецька армія підтримує сирійських повстанців

Анкара заздалегідь надала російським військовим координати будівлі в Сирії, де від авіаудару загинули троє турецьких військовослужбовців, заявив генштаб армії Туреччини.

У Кремлі казали, що в переданих даних не було згадки про розташування загиблих військових.

Туреччина і Росія підтримують протилежні сторони конфлікту в Сирії, однак спільно діють проти бойовиків "ІД"

У четвер президент Росії Володимир Путін висловив співчуття турецькому лідерові Реджепу Ердогану через загибель військовослужбовців від ненавмисного авіаудару. Ще 11 турецьких солдатів було поранено.

Раніше в п'ятницю прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що повітряно-космічні сили Росії при завданні авіаудару керувалися координатами, які передала Туреччина, і "в межах цих координат турецьких військових не повинно було бути".

"Саме тому ці ненавмисні удари мали місце", - сказав він.

За версією турецького генштабу, військові не міняли своїх позицій протягом 10 днів і їхні координати були передані на російську базу Хмеймім у Сирії і особисто російському військовому аташе в Анкарі.

Російські бомбардувальники завдавали ударів у районі міста Ель-Баб, де з кінця минулого року турецька армія проводить сухопутну операцію "Щит Євфрату". Метою авіаударів були бойовики "Ісламської держави".

Росія і Туреччина домовилися спільно розслідувати інцидент.

Новини на цю ж тему