Жадан каже, що йому дозволили відвідувати Білорусь

Сергій Жадан Копирайт изображения УНІАН
Image caption Сергій Жадан каже, що у травні знову поїде в Мінськ на концерт

Український письменник Сергій Жадан розповів, що влада Білорусі зняла заборону на його в'їзд у країну. Про це письменник сказав в коментарі Радіо Свобода.

"Те, що питання позитивно вирішилось, - це добре свідчення, що протиріч між нами немає. Дуже розраховую на те, що це не тенденція, а випадок", - сказав він.

Згодом на своїй сторінці у Facebook він написав:

"Здоровий глузд і почуття гідності перемагають все, що було написане в путінських темниках. Дуже тішусь можливості далі відвідувати Білорусь і поглиблювати українсько-білоруські культурні зв'язки".

Він також подякував українському МЗС та міністру Павлу Клімкіну за "оперативність та наполегливість", українським дипломатам в Білорусі "за підтримку та принциповість" та білоруському МЗС "за готовність іти назустріч".

"Побачимось у травні в Мінську на концерті", - додав він.

Виклик посла

Раніше в МЗС України повідомили, що Київ викликав посла Білорусі Ігоря Сокола, аби висловити "глибоке занепокоєння" через затримання у Мінську Сергія Жадана. Про це повідомила прес-служба МЗС України.

"Керівнику білоруської дипмісії висловлено глибоке занепокоєння ситуацією із затриманням та забороною в'їзду Сергія Жадана, звернено увагу на системність такий дій білоруських правоохоронців стосовно громадян України", - йдеться у повідомленні.

Перед тим сам Жадан повідомив у Facebook, що йому заборонили в'їзд до Білорусі.‎

Він написав, що напередодні вночі у готельному номері в Мінську його затримав ‎міліцейський патруль і доправив до відділку. ‎

‎"Виявляється, мені ще 2015-го заборонено в'їзд на територію РФ (яка прикрість) із ‎формулюванням "за причастность к террористической деятельности". А оскільки Білорусь ‎та Казахстан знаходяться із РФ в одній візовій зоні (не пощастило), то заборона ‎автоматично переходить і до Білорусі з Казахстаном", - пояснив письменник.‎

Після ночі у камері і написання пояснень, пана Жадана відпустили, поставивши штамп про ‎заборону в'їзду до Білорусі на невизначений термін.

‎‎

Новини на цю ж тему