Штайнмаєра обрали президентом Німеччини

штайнмаєр Копирайт изображения AP
Image caption Ангела Меркель підтримала обрання Франка-Вальтера Штайнмаєра

Федеральні збори Німеччини обрали колишнього міністра закордонних справ Франка-Вальтера Штайнмаєра президентом країни.

61-літній один з лідерів соціал-демократичної партії до кінця січня працював міністром закордонних справ та брав участь у зустрічах "нормандської четвірки" для врегулювання конфлікту на Донбасі.

Він вважався прихильником ідеї послаблення санкцій щодо Росії.

Також він передбачав складні стосунки Німеччини у часи нового президента Дональда Трампа.

Президент України Петро Порошенко на сторінці у Twitter вже привітав його з обранням та назвав "великим другом України".

Копирайт изображения EPA
Image caption Франк-Вальтер Штайнмаєр з дружиною

Франк-Вальтер Штайнмаєр 25 січня 2017 року повідомив журналістам, що залишає свій пост міністра і йде в президенти. 27 січня його відставку оформили офіційно.

Кандидатуру Штайнмаєра висунула на пост президента канцлер Ангела Меркель.

Посада президента у Німеччині переважно церемоніальна, але він представляє країну за кордоном та має велику моральну вагу.

Президента у Берліні обрали на спеціальному засіданні Федеральних зборів, до яких входять 1260 законодавців та представників різних соціальних сфер Німеччини з 16 земель.

Штайнмаєр набрав 931 голос.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Відома трансвеститка Олівія Джонс під час виборів (з рудим волоссям)

У виборах навіть брала участь відома трансвеститка Олівія Джонс.

Франк-Вальтер Штайнмаєр вступить на посаду 19 березня.

Він вперше очолив міністерство закордонних справ Німеччини у 2005 році.

Копирайт изображения AFP

Якийсь час - очолював Соціал-демократичну партію, яка тоді увійшла до владної коаліції з консервативною партією Християнсько-демократичний союз під керівництвом Меркель. У 2007-2009 роках пан Штаймаєр був віце-канцлером.

Але після виборів 2009 року блок ХДС/ХСС вирішив сформувати коаліцію не з соціал-демократами, а з ліберальною Вільною демократичною партією (ВДП), яка показала тоді значний результат. Після цього СДПН очолив Зигмар Габріель.

Але на виборах в 2013 році ВДП взагалі не зуміла пройти в парламент, і блок ХДС/ХСС знову запросив на роль молодшого партнера в коаліції СДПН, а пан Штайнмайер знову став міністром закордонних справ.

Країнами, які найчастіше відвідував пан Штайнмаєр з 2013 року, були США і Україна (по дев'ять разів), в Росію він приїжджав сім разів.

Новини на цю ж тему