У Білому домі вивчають зв'язок радника Трампа із Росією

Майкл Флінн Копирайт изображения Getty Images
Image caption Генерал-лейтенант у відставці Флінн міг обговорювати можливу відміну санкцій щодо Москви із російським послом Сергієм Кисляком

Високопосадовці Білого дому вивчають зв'язок радника з національної безпеки США Майкла Флінна із Росією, повідомляє Reuters.

Раніше з'являлися повідомлення, що генерал-лейтенант у відставці Флінн обговорював можливе скасування санкцій щодо Москви із російським послом Сергієм Кисляком - за кілька тижнів до вступу Дональда Трампа на посаду президента.

Старший радник пана Трампа з політичних питань Стівен Міллер на вихідних не скористався можливостю захистити пана Флінна.

Це ставить під сумнів міцність позицій генерала у відставці в адміністрації американського президента.

Відомо, що Майкл Флінн говорив по телефону із Сергієм Кисляком в грудні.

Копирайт изображения EPA
Image caption Дев'ять колишніх і чинних членів американської адміністрації розповіли газеті Washington Post, що пан Флінн порушив питання санкцій із послом Росії

Пізніше пан Флінн, а також віце-президент Майк Пенс заперечували, що під час розмови говорили про санкції. Їх запровадив Вашингтон проти Москви після анексії Криму та початку збройного конфлікту на сході України, а пізніше - під час скандалу через можливі хакерські атаки на американські політичні інститути.

Однак дев'ять колишніх і чинних членів американської адміністрації розповіли газеті Washington Post, що пан Флінн порушив питання санкцій під час розмови із паном Кисляком.

Після цього представник пана Флінна повідомив, що той "не може сказати напевно", чи обговорювали вони санкції.

Американське законодавство забороняє приватним особам втручатися у питання міжнародної політики країни.

Стівена Міллера журналісти кілька разів запитували про пана Флінна. Однак він сказав, що не може коментувати "це делікатне питання". Президент Трамп нічого не повідомляв щодо цього.

Майкл Флінн був прибічником пана Трампа під час передвиборної кампанії. Але багато чиновників, які відповідають за національну безпеку, ставляться до нього скептично через його зв'язки з Росією. Колишній генерал не раз говорив про налагодження відносин із Москвою.

Як повідомляє АР із посиланням на двох представників адміністрації президента, пан Трамп стурбований через ситуацію. Проте поки не вирішив, чи попросить пана Флінна подати у відставку.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему