НСТУ: з'ясовувати стосунки навколо Євробачення немає часу

Євробачення Копирайт изображения 1tv.com.ua

Україні слід готуватися до проведення конкурсу "Євробачення-2017", і "з'ясовувати стосунки" часу немає.

Так у Національній суспільній телерадіокомпанії України відреагували на те, що більше двох десятків представників оргкомітету у понеділок заявили про вихід з проекту.

За словами авторів звернення, їхню роботу повністю заблокували.

В НСТУ сказали, що поки що не отримали жодної заяви на звільнення.

Принципи і цінності

Опублікований у понеділок лист підписали виконавчі продюсери та представники дев'ятьох департаментів Національної суспільної телерадіокомпанії України. Загалом про відставку заявила 21 людина, у тому числі перший заступник гендиректора НСТУ Олександр Харебін і заступник гендиректора Вікторія Романова.

"У нас забрали наші повноваження, призначивши нового фактичного керівника конкурсу в Україні, якого наділили повним контролем усіх аспектів "Євробачення" в Україні", - ідеться у заяві, де також зазначено, що конфлікт почався у грудні.

"Це призначення і дії, які його супроводжували, зупинили на два місяці роботу над проектом, робота нашої команди була повністю заблокована", - додали в документі.

Там наголосили, що окрім презентації результатів роботи команди за вересень-грудень 2016 року, нове керівництво конкурсу не робило "жодної реальної дії для реалізації проекту в потрібні терміни". Через це команда "не бачить більше можливості продовжувати роботу над конкурсом".

"Нам вдалося зібрати неймовірну команду. Ми прописали сотні документів, відібрали локації, пропрацювали на славу. З грудня місяця були готові запускати тендери по всіх ключових напрямках..." - написав на Facebook один із менеджерів проекту Денис Блощинський.

"Я неодноразово говорив про те, що я піду з проекту, як тільки мої принципи та цінності будуть порушені. Настав той час, на жаль, коли я не можу йти поперек своїх принципів і цінностей", - додав він.

Усе за планом

Керівництво НСТУ одразу провело брифінг з приводу ситуації.

"Я не знаю, принаймні станом на зараз, жодної людини, яка б пішла з проекту з тих людей, які займаються виробничою частиною і телевізійним шоу", - заявив заступник гендиректора компанії Павло Грицак.

За його словами, відбувалися певні дискусії, зокрема, і з тією командою, яка займалася подіями, щодо місця проведення заходів конкурсу.

"В другій половині грудня минулого року я був запрошений як антикризовий менеджер... Можливо, були якісь жорсткі кроки або інтенсивна робота, але з огляду на те, скільки часу у нас залишається до старту "Євробачення", ми повинні кожного дня приймати певні рішення", - заявив Павло Грицак.

"На вакантні місця, які з'являться, ми будемо шукати інших людей. Більш того, ми будемо питати поради, зокрема, у команди, яка займалася подією, - кого вони могли би порадити", - додав представник НСТУ.

"У нас немає жодного часу з'ясовувати стосунки", - у свою чергу заявила Ганна Бичок, яка тимчасово виконує обов'язки голови правління НСТУ. За її словами, є конкретні терміни виконання умов угоди.

"Графік затверджується Європейською мовною спілкою. Направду, говоримо те, що є затримка... у проведенні тендерів. Але ми цей недогляд маємо наздогнати і конкурс маємо провести", - заявила вона.

Ганна Бичок також сказала, що жодних офіційних заяв про звільнення до неї, як до керівника, не надійшло.

Ситуацію прокоментував і віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко, на думку якого жодні кадрові зміни не вплинуть на якість проведення Україною конкурсу "Євробачення-2017".

"Подію буде проведено якісно та у повній відповідності із високими стандартами Європейської мовної спілки та вимогами широкої глядацької аудиторії "Євробачення", - наголосив він.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Фінал Євробачення відбудеться 13 травня у Києві

В'ячеслав Кириленко додав, що до підготовки "Євробачення" залучили сотні українських та іноземних фахівців, тому природно, що протягом організації події у команді НСТУ можуть відбуватися певні кадрові зміни.

За словами урядовця, підготовка до конкурсу триває за планом. Для його проведення уряд виділив 455 мільйонів гривень, а місто Київ - 200 мільйонів.

Хто може представити Україну

У суботу відбувся другий півфінал нацвідбору на Євробачення, у якому перемогли ILLARIA та ROZHDEN.

У числі фіналістів вже є TAYANNA і "Сальто Назад".

Ще двох претендентів на право представити Україну на цьогорічному Євробаченні відберуть 18 лютого. Фінал національного відбору проведуть 25 лютого.

Фінал самого конкурсу "Євробачення-2017" відбудеться 13 травня у Києві.

У понеділок оголосили про початок продажу квитків.

Загалом організатори хочуть продати приблизно 70 тисяч квитків на шість репетицій, два півфінали та фінал "Євробачення".

Новини на цю ж тему