Російським військовим у Сирії замовили 20 тисяч медалей

Кількість російського контингенту в Сирії офіційно засекретили. Копирайт изображения Reuters
Image caption Кількість російського контингенту в Сирії офіційно засекретили.

Міністерство оборони Росії оголосило тендер на виготовлення 20 тисяч медалей "Учаснику військової операції в Сирії". Про це свідчать дані на сайті держзакупівель.

У 2016 році таких медалей замовили вдвічі менше понад 10 тисяч.

Загальна вартість медалей становить понад чотири мільйони рублів (76,7 тисяч доларів), або 222 рубля (приблизно чотири долари) за штуку. ідомство замовило 50 медалей "За звільнення Пальміри" і стільки ж медалей "За розмінування Пальміри".

Планують замовити й інші відзнаки, загальний обсяг підрядних торгів перевищує 45 мільйонів рублів.

Кількість російського контингенту в Сирії офіційно засекретили.

У червні минулого року Анатолій Антонов, на посаді заступника міноборони повідомив, що приблизно 25 тисяч росіян можуть отримати статус ветеранів за службу в Сирії.

Копирайт изображения Getty Images

На виборах в Держдуму у вересні минулого року проголосували понад чотири тисяч росіян, які прикріпилися до виборчої дільниці у столиці Сирії Дамаску.

Медалі за операції в Сирії заснував міністр оборони Сергій Шойгу у листопаді 2015 року. Початок участі Росії у бойових діях в Сирії був двома місяцями раніше.

Влада Росії стверджувала, що в операції бере участь лише авіація. Пізніше з'ясувалося, що у Сирії діяв російський спецназ.

У березні 2016 року президент Росії Володимир Путін оголосив про виведення частини сил і засобів з авіабази Хмеймім у сирійській Латакії, пізніше він повідомив, що наказав скоротити російське угруповання в регіоні.

Пізніше начальник російського генштабу Валерій Герасимов оголосив про початок скорочення дислокації угруповання в Сиріїї. Він говорив, що першими вирушать кораблі авіаносної групи, а також крейсер "Адмірал Кузнєцов".

У середині січня телеканал Fox News із посиланням на двох американських чиновників повідомив про перекидання у Хмеймім чотирьох штурмовиків Су-25. У міноборони Росії відкидали цю інформацію.

Офіційно метою військової операції в Сирії російська влада називала боротьбу з бойовиками з "Ісламської держави".

Західні країни вважають, що Росія під приводом боротьби з "ІД" надавала підтримку режиму сирійського президента Башара Асада у громадянській війні.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему