Після 80 люди більше задоволені сексуальним життям - науковці

старенькі Копирайт изображения Getty Images

Після 80 років сексуальне життя налагоджується, запевняють британські вчені.

Згідно з дослідженням аналітичного центру International Longevity Centre UK, люди, старші 80 років, часто більше задоволені своїми інтимними стосунками, ніж у 50-79 років.

Дослідники опитали близько семи тисяч людей у віці від 50 років, переважно одружені пари.

Попри те, що 80- і 90-річні займаються сексом рідше, вони більш задоволені своїм інтимним життям, кажуть автори доповіді.

Так, у цій групі набагато менше скаржаться на "обов'язок займатися сексом" - про таке повідомили майже уп'ятеро менше респондентів, ніж серед 50-річних.

Серед 80-річних пар далеко не всі нарікають на те, що не відчувають сексуального потягу до партнера.

Багато незадоволених цим у віці від 70 до 79 років, а у 80, як випливає з доповіді, кількість незадоволених сексапільністю партнера різко падає.

Третя категорія, в якій 80-річні випередили молодших, - це емоційна близькість.

Як відзначають дослідники, літні люди вже краще пізнали один одного, що сприяє встановленню близького зв'язку між ними і відбивається на сексуальному житті.

Також експерти з'ясували, що жінки, старші за 80 років, легше і швидше збуджуються, ніж 60- і 70-річні.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Тим, хто не веде здорового способу життя, у старості, можливо, доведеться лікувати еректильну дисфункцію, кажуть автори доповіді

Тим часом, відзначають автори доповіді, сексуальне здоров'я важливе для будь-якого віку.

У доповіді відбита явна кореляція між задоволенням сексом і задоволенням життям. Для вікової категорії 50-90 вона теж діє.

Міфи і забобони

"На жаль, у 2017 році, як і раніше, потрібно розвіювати міфи, пов'язані зі стосунками на пізніх стадіях життя", - каже глава аналітичного центру баронеса Саллі Грінгросс.

"Ми знаємо, що багато жінок і чоловіків залишаються сексуально активними упродовж усього життя, і що інтимні стосунки на пізніх етапах відбиваються на загальному рівні здоров'я і благополуччя", - каже вона.

У зв'язку з цим документ пропонує низку заходів, які, як вважають дослідники, потрібно адаптувати в клініках.

Насамперед автори доповіді пропонують привчити громадськість до думки, що після 50 і навіть 70 років людина в принципі може займатися сексом.

Решта заходів стосується здоров'я.

Згідно з дослідженням, кількість чоловіків, які мають проблеми з ерекцією, у категорії 80+ значно перевищує їхнє число у інших вікових категоріях. Автори доповіді пояснюють це загальними проблемами зі здоров'ям.

На їхню думку, еректильної дисфункції можна уникнути, якщо вести здоровий спосіб життя, та поки що більшість чоловіків вважає, що похилий вік автоматично тягне за собою подібні проблеми.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему