США готові змінити підхід до палестино-ізраїльського конфлікту

Після того, як Дональд Трамп став президентом, Ізраїль схвалив будівництво будинків на суперечливих територіях Копирайт изображения AFP
Image caption Після того, як Дональд Трамп став президентом, Ізраїль схвалив будівництво будинків на суперечливих територіях

Вашингтон не наполягатиме на принципі "дві держави для двох народів" в ізраїльсько-палестинському конфлікті. Про це повідомив представник Білого дому напередодні візиту Біньяміна Нетаньяху. Досі США дотримувалися саме цієї позиції.

Представник Білого дому на умовах анонімності заявив, що для президента США Дональда Трампа мир на Близькому Сході - головне.

За його словами, сторони конфлікту на Близкьому Сході вирішать самотужки: чи це буде створення двох держав, або якийсь інший спосіб, який їх влаштує. Пан Трамп не збирається "нав'язувати" будь-які умови, пояснив чиновник.

У середу, 15 лютого, відбудуться переговори пана Трампа із прем'єр-міністром Ізраїлю Нетаньяху, який приїжджає до США із офіційним візитом.

Якщо пан Трамп відмовиться від принципу "дві держави для двох народів", це означатиме серйозну зміну політики США, яку роками підтримували демократи і республіканці.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Ізраїльські солдати у січні 2017 року на Західному березі

Створення окремої держави для Палестини активно підтримує арабський світ, у тому числі американський союзник - Саудівська Аравія.Ізраїльські солдати у січні 2017 року на Західному березі

Переговорами у конфлікті між Ізраїлем і Палестиною займатиметься зять Трампа Джаред Кушнер. За словами пана Трампа, пан Кушнер знає цей регіон і людей.

Повідомлялося, що у пана Кушнера єврейське коріння, але дипломатичного досвіду у нього немає. Заступник міністра закордонних справ Ізраїлю Ципі Хотовелі підтримала це призначення.

Під час передвиборної кампанії, а також у перші тижні президентства пан Трамп обіцяв відстоювати інтереси Ізраїлю. У січні ізраїльський уряд оголосив будівництво понад п'яти тисяч будинків у поселеннях на Західному березі річки Йордан і ще 566 будинків у Східному Єрусалимі.

ООН вважає ці території окупованими, вони опинилися під контролем Ізраїлю після війни 1967 року. Палестинці вважають ці землі своїми.

Після оголошень про будівництво нових будинків на суперечливих територіях, у Білому домі висловили побоювання, що будівництво поселень "навряд чи допоможе" досягти мир.

Сьомого лютого парламент Ізраїлю легалізував на Західному березі чотири тисячі будинків. Генпрокурор Ізраїлю Авіхай Мандельбіт назвав цей законопроект неконституційним. Імовірно, що його не підтримають у суді.

Новини на цю ж тему