46% росіян симпатизують Сталіну - опитування

могила Сталіна Копирайт изображения Getty Images

Діяльність Йосипа Сталіна як лідера країни пітримує максимальна за останні 16 років кількість росіян. Про це свідчать дані соцопитування "Левада-центру".

Якщо в березні 2006 року до генсека ЦК ВКП (б) Йосипа Сталіна із "захопленням", "повагою" і "симпатією" ставилися 37% опитаних, то в січні цього року їхня кількість зросла до 46%. Про це повідомляє РБК з посиланням на дослідження, результати якого отримало видання.

Краще жителі Росії почали ставитися також до Леоніда Брежнєва і Володимира Путіна. Кількість симпатиків пана Брежнєва збільшилася за 11 років з 39% до 47%, а президента Росії Володимира Путіна - з 76% до 83%.

Ці три державних діяча - фаворити учасників опитування.

Але збільшилася також кількість людей, які відчувають неприязнь до Йосипа Сталіна. На початку 2006 року таких було 17%, на початку цього року - 21%.

Сплеск позитивних емоцій до пана Сталіна пов'язаний з тим, що для громадян він асоціюється з порядком в країні, вважає заступник директора "Левада-центру" Олексій Гражданкін.

"Чим гостріше стан справ в країні, чим жорсткіше виклики перед державою, тим більше в масовій свідомості спливають затребувані люди з жорсткою позицією. У ліберальні часи такі настрої падають, зараз - час конфлікту із Заходом і нового витка холодної війни, тому ми бачимо зростання симпатії до таких постатей", - сказав пан Гражданкін.

Найменшою підтримкою серед росіян, за даними Левада-центру, користуються Микита Хрущов, Борис Єльцин і Михайло Горбачов.

Опитування "Левада-центру" про ставлення до лідерів країни в різні історичні періоди було проведено 20-23 січня 2017 року. Було опитано 1,6 тис. повнолітніх росіян в 48 регіонах країни.

Напередодні були оприлюднені дані "Левада-центру", за якими 32% громадян Росії вважають, що життя в Росії за часів Володимира Путіна стало краще, ніж будь-коли за останні 100 років. Ще 29% опитаних назвали ідеальним історичним періодом епоху Леоніда Брежнєва.

Новини на цю ж тему