Католицька церква Австралії заплатила тисячам жертв педофілії

Кардинал Пелл Копирайт изображения AP
Image caption Кардинал Джордж Пелл визнав, що церква припускалася "жахливих помилок"

За підсумками розслідування королівської комісії, католицька церква Австралії виплатила жертвам сексуального насильства з боку священиків компенсацію в сумі 213 млн доларів. Розслідування почалося в 2013 році.

Компенсацію виплатили за 3066 випадків сексуального насильства щодо дітей з 1980 по 2015 рік.

За словами юриста комісії Гейла Фернес, багато жертв насильства з тих чи інших причин не можуть повідомити про свій випадок владі або у відповідну установу.

"Відповідно, загальна кількість випадків насильства над дітьми в установах католицької церкви в Австралії може бути більшою за тих, хто поскаржився", - зазначив пан Фернес.

Під час розслідування один з хлопчиків заявив, що священик-викладач поглумився над ним прямо в навчальному класі, наказавши іншим учням відвернутися.

Інший священнослужитель погрожував дівчинці ножем і змушував дітей ставати на коліна у нього між ніг.

Голова католицької церкви Австралії, кардинал Джордж Пелл, минулого року визнав, що церква припускалася "жахливих помилок", коли відмовлялася вірити постраждалим дітям і переводила священиків-педофілів з одного приходу до іншого.

За даними Королівської комісії, за останні 60 років близько 7% австралійських католицьких священиків брали участь в розбещенні неповнолітніх.

Найбільша кількість випадків зафіксована серед служителів Ордена госпіталітів святого Іоанна Божого (Боніфратри). За доповіддю комісії, близько 40% його служителів причетні до розбещенні дітей.