Турецька армія оголосила про взяття сирійського Ель-Баба

Місто Ель-Баб розташоване за 30 км від кордону з Туреччиною і вважається останнім опорним пунктом "ІД" на півночі Сирії. Копирайт изображения Getty Images
Image caption Місто Ель-Баб розташоване за 30 км від кордону з Туреччиною і вважається останнім опорним пунктом "ІД" на півночі Сирії

Командувач турецькою армією Хулуси Акар оголосив про закінчення операції зі звільнення сирійського міста Ель-Баб від бойовиків "Ісламська держава", які утримував його від 2013 року.

Пан Акар назвав операцію успішною: "Вітаю нас усіх із остаточним звільненням Ель-Баба".

За словами пана Акара, від початку операції "Щит Євфрату", частиною якої був штурм Ель-Баба, вбито майже три тисячі бойовиків, майже 350 активістів Робітничої партії Курдистану, яку в Туреччині визнали терористичною і заборонили.

Турецькі військові оцінюють свої втрати приблизно в 60 людей, більшість із них загинули під час штурму Ель-Баба. Однак європейські ЗМІ ще торік звинувачували Туреччину в занижуванні своїх втрат.

Операцію "Щит Євфрату" турецькі військові почали в серпні 2016 року. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган тоді заявив, що метою операції буде боротьба з бойовиками "Ісламської держави".

Місто Ель-Баб розташоване за 30 км від кордону з Туреччиною і вважається останнім опорним пунктом "ІД" у провінції Алеппо на півночі Сирії. Наступ на нього з південно-західного напрямку вела також сирійська армія.

Однак взяти місто виявилося складніше, ніж очікувалося, через запеклий опір бойовиків "ІД".

Новини на цю ж тему