Путін: Захід провокує Росію, але діалог потрібен

Путін Копирайт изображения AP
Image caption Путін: Захід повсякчас намагається Росію спровокувати

Президент Росії Володимир Путін заявив, що відновлення діалогу російських спецслужб з колегами зі США та інших країн НАТО - в інтересах усіх сторін.

"На новий рівень потрібно виводити співпрацю в антитерористичній сфері із закордонними партнерами", - заявив він у четвер на засіданні колегії ФСБ.

"Не наша вина в тому, що він [діалог] перервався і не розвивається. Абсолютно очевидно, що в сфері протидії терору повинні співпрацювати всі відповідальні держави і міжнародні об'єднання", - сказав російський лідер.

Він тут же обмовився, що в першу чергу російським спецслужбам необхідно посилити співпрацю з ООН, ОДКБ і ШОС.

Після цього пан Путін перейшов до критики НАТО, повторивши тезу про те, що розширення блоку спрямоване проти Росії. Західні країни постійно провокують Росію і прагнуть втягнути в конфронтацію, вважає він.

"Не припиняються спроби втручання в наші внутрішні справи з метою дестабілізувати суспільно-політичне становище в самій Росії", - сказав Володимир Путін.

За його словами, активність іноземних спецслужб у Росії не знижується.

"Важливо нейтралізувати спроби закордонних спецслужб отримати доступ до закритих відомостей, перш за все, в галузі військово-технічного потенціалу нашої країни", - заявив російський президент.

Скрізь шпигуни

У грудні 2016 року представники адміністрації екс-президента США Барака Обами заявили з посиланням на американські розвідслужби, що Москва таємно допомагала передвиборній кампанії кандидата в президенти від Республіканської партії Дональда Трампа.

За словами радника Обами Бена Роудса, Путін жорстко контролює будь-які операції, що здійснюються російським урядом, і був у курсі того, що відбувається.

Представники Росії заперечують наявність будь-якого зв'язку з хакерами, а новий президент США Дональд Трамп поставився до інформації про втручання російських спецслужб в американську передвиборчу кампанію з недовірою, хоча і пообіцяв провести розслідування.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Перша гучна відставка в адміністрації Трампа - через місяць після інавгурації

У вівторок газета New York Times опублікувала матеріал про зв'язки команди Трампа з російськими спецслужбами. За даними газети, американська розвідка перехопила розмови представників штабу республіканця з високопоставленими представниками російської розвідки і чиновниками, які вони вели в 2016 році.

У прес-бюро Служби зовнішньої розвідки Росії ці твердження назвали бездоказовими, а сам Трамп звинуватив американське розвідувальне відомство в незаконному наданні інформації ЗМІ.

Разом з тим тон висловлювань президента і чиновників нової американської адміністрації щодо Росії змінився. У середу Трамп нагадав у своєму Twitter, що Росія захопила Крим за часів президентства Барака Обами, і задався питанням: чи був Обама занадто м'який з Росією?

Слідом за цим міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що Вашингтон має намір говорити з Москвою "з позиції сили".

Як зазначає в редакційній статті британське видання Financial Times, відставка радника Трампа Майкла Флінна й останні заяви адміністрації Трампа говорять про те, що потепління або досягнення нових домовленостей між США і Росією стає все менш імовірним.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему