Мюнхен-2017: міжнародна безпека нестабільна, як ніколи

Дональд Трамп Копирайт изображения AP
Image caption На безпековій конференції у Мюнхені найбільше очікують заяв представників адміністрації Дональда Трампа

У Мюнхені відкрилася щорічна конференція, яку вважають провідним світовим форумом з питань безпеки.

Протягом трьох днів близько 500 учасників обговорюватимуть спільну політику ЄС у сфері безпеки та оборони, майбутнє НАТО за президентства Дональда Трампа, боротьбу із тероризмом, події в Україні, відносини Захід-Росія та війну в Сирії.

Кореспондент ВВС Україна В'ячеслав Шрамович повідомляє із Мюнхена, що місцеві експерти припускають, що нинішня конференція може стати символічним початком "постзахідного" світового порядку, у якому США дистанціюватимуться від НАТО і ЄС, а більший вплив отримають Росія і Китай.

"Тому усі найбільше очікують заяв представників адміністрації Трампа, а також Росії", - наголошує кореспондент ВВС Україна.

Мюнхенська конференція проходить під егідою німецького уряду, головуватиме на ній радник канцлера Німеччини із питань оборони та зовнішньої політики Вольфганг Ішингер.

Напередодні Мюнхенської конференції-2017 її організатори оприлюднили спеціальний звіт - "Munich Security Report". Голова цьогорічної конференції Вольфганг Ішингер каже, що з часів завершення Другої світової війни міжнародна безпека нестабільна, як ніколи, і тому світові лідери мають шукати нові механізми її забезпечення.

Копирайт изображения www.securityconference.de

У Мюнхенському звіті констатується, що 2017 рік буде складним для України через політику нової адміністрації США та майбутні вибори у низці країн Євросоюзу.

Автори дослідження стурбовані ймовірним скасуванням санкцій щодо Росії, оскільки конфлікт на Донбасі "далекий від стану замороження".

"В Україні Росія порушила кілька ключових принципів європейської безпеки. Попри це, санкції можуть бути зменшені без якого-небудь прогресу у виконанні Мінських домовленостей. Якщо адміністрація США піде на велику угоду з Москвою, це може означати нову еру великих держав, що визначатимуть долі менших країн", - наголошують автори звіту.

Українське питання

Українську делегацію вже третій рік очолює президент Петро Порошенко. Він має зустрітися із представниками нової адміністрації США, також заплановані його двосторонні зустрічі з американськими та європейськими політиками.

Офіційний сайт безпекової конференції анонсує участь міністрів закордонних справ Британії, Франції, Росії, Китаю, Саудівської Аравії, Ірану, Туреччини, Ізраїлю, а також очільників ЄС, НАТО, ООН, керівників світових бізнес-корпорацій.

Копирайт изображения AFP
Image caption У Мюнхені - посилені заходи безпеки

Делегацію США представлятимуть віце-президент Майк Пенс, міністр оброни Джеймс Меттіс, міністр внутрішньої безпеки Джон Келлі, сенатор Джон Маккейн.

На полях безпекової конференції у суботу, 18 лютого, відбудеться "Український ланч". Його проводить заснована бізнесменом Віктором Пінчуком організація YES - "Ялтинська європейська стратегія".

Як анонсує організація, до обговорення запропоновані теми про місце України у світовій безпековій конфігурації, перспективи реалізації Мінських угод та врегулювання конфлікту на Донбасі.

У січні цього року президент Порошенко та багато урядовців та депутатів Верховної Ради відмовилися від участі в "Українському ланчі" у Давосі на знак протесту проти позиції Віктора Пінчука щодо розв'язання кризи на Донбасі. Багато хто оцінив його пропозиції як "повну капітуляцію перед Кремлем".

Учасників "сніданку" у Мюнхені від України "Ялтинська європейська стратегія" не називає.

Водночас анонсує участь "провідних лідерів від політики та бізнесу, експертів та представників засобів масової інформації з України та світу". Серед них названо генерала армії США, директора ЦРУ у 2011-2012 роках Девіда Петреуса, який претендує на посаду радника Трампа з нацбезпеки після відставки Майкла Флінна, а також генерального секретаря НАТО у 2009-2014 роках Андерса фог Расмуссена.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему