Кремль не дивився фільм про російських фанів, але засуджує його

Дмитро Пєсков Копирайт изображения Sergei Savostyanov/TASS

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков розкритикував фільм про російських футбольних фанатів, що вийшов в ефір BBC-2 ввечері в четвер.

"З огляду на відомі історії з хуліганством уболівальників Великої Британії на всьому європейському континенті, не британцям говорити про хуліганів серед уболівальників", - цитує пана Пєскова інформагентство "Інтерфакс".

"Судячи з усього, ми спостерігаємо ерозію якості і об'єктивності у наших колег на BBC", - сказав він. При цьому, критикуючи якість фільму, Дмитро Пєсков зізнався, що не дивився його і дивитися не збирається.

У фільмі "Армія російських хуліганів" згадувалося, що російські ультрас беруть приклад з британських фанатських угруповань, які наприкінці минулого століття лякали всю Європу, але наразі їх майже немає.

У фільмі також критикувалася зухвала поведінка окремих уболівальників збірної Англії в Марселі, де вони бурхливо готувалися до матчу зі збірною Росії в барах і на вулицях.

Російські фанати, з якими BBC-2 поспілкувався під час роботи над фільмом, погоджуються, що англійським уболівальникам варто побоюватися російських під час Чемпіонату світу з футболу 2018 року.

Вболівальник на ім'я Денис, який брав участь в бійках з англійськими уболівальниками в Марселі минулого літа, сумнівається, що на чемпіонаті світу в Росії можливі подібні організовані напади на англійських фанатів.

Однак він переконаний, що деякі російські фанати все ж таки спробують якось з'ясувати стосунки з англійськими уболівальниками.

Інший фанат сказав телеканалу, що "хто прийде в цю країну з мечем, той від цього меча і загине".

Ще до виходу фільму його зміст переказала британська газета Guardian, а її статтю переповіли багато російських ЗМІ. На статтю різко відреагували деякі російські чиновники, багато з них вважали її провокацією.

Колишній прес-секретар Слідчого комітету Росії Володимир Маркін, який очолює зараз комітет Російського футбольного союзу по роботі з уболівальниками, припустив, що замість справжніх уболівальників у фільмі покажуть найнятих провокаторів і акторів.

Після виходу фільму він запевнив, що всі, хто фігурував у фільмі, не зможуть навіть підійти до стадіонів на Чемпіонаті світу в 2018 році .

"Нікого там не буде! Жоден з цих клоунів, які показані у фільмі, нікуди не рипнется, повірте. Якщо хтось матиме таке бажання, воно буде відбито ще на рівні бажання", - сказав він агентству "Р-Спорт".

Колишній прес-секретар СКР не уточнив, хто саме і на яких законних підставах буде відбивати у людей це бажання. Також він підтвердив, що все ще не вважає, що у фільмі знялися справжні футбольні вболівальники, але не пояснив, навіщо тоді охороняти від них ЧС-2018.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему