Західне літературне агентство відмовилося представляти Прилєпіна

Прилєпін Копирайт изображения Getty Images

Літературна агенція Wiedling Literary Agency, що представляє інтереси російськомовних письменників на Заході, припинить активно представляти права літературних творів Захара Прилєпіна.

Це рішення було прийняте після повідомлень про те, що письменник долучився до батальйону спецпризначення "Донецької народної республіки", повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

"Агентство продовжує виконувати свої контрактні обов'язки перед усіма партнерами-видавництвами, які публікують твори Прилєпіна в перекладах, але свої можливі прибутки з цих послуг агентство пожертвує міжнародної правозахисної компанії Amnesty International", - повідомив глава Wiedling Literary Agency Томас Відлінг.

Раніше стало відомо, що в "ДНР" Прилєпіну присвоїли звання майора.

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження проти нього за підозрою в участі у терористичній організації.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков не став коментувати інформацію про Прилєпіна, зазначивши лише, що присутність громадян Росії та інших країн на південному сході України "є фактом".

"Справді, є громадяни Росії, як і громадяни інших країн Західної Європи, Східної Європи, які з різних міркувань - за покликом серця або з інших міркувань - відправляються в ці невизнані республіки, - сказав Пєсков. - Це факт, який ми констатуємо, але коментувати я нічого не хотів би".