New York Times: соратник Ляшка допускає передачу Криму в оренду Росії

артеменко Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Андрій Артеменко є членом парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка

Американська газета The New York Times опублікувала статтю про те, що член парламенту від фракції Олега Ляшка Андрій Артеменко через американських посередників, зокрема екс-радника Дональда Трампа Майкла Флінна, передав адміністрації США план вирішення конфлікту на Донбасі.

Зокрема, як ідеться у статті, план передбачає виведення російських військ з Донбасу, зняття санкцій з Росії та проведення референдуму щодо передачу Криму в оренду Росії на 50 чи 100 років.

У розмові з ВВС Україна Андрій Артеменко підтвердив факт передачі пропозицій щодо мирного врегулювання на Донбасі.

На запитання, чи відповідає дійсності зміст статті та передача пропозиції щодо миру в Україні, пан Артеменко відповів: "Я давав коментарі газеті The New York Times - це правда, я надавав пропозиції команді президента США щодо миру в Україні".

Він пообіцяв детальніше розповісти про цю ситуацію пізніше, адже "щойно прилетів".

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що він та його партія не поділяють мирних пропозицій свого депутата Андрія Артеменка.

Мирний план

У статті вказано, що за тиждень до звільнення пана Флінна до його офісу передали пропозицію для Дональда Трампа щодо зняття санкцій із Росії.

"Його план передбачає виведення російських військ зі східної України. А українці мають вирішити на референдумі, чи Крим - захоплену Росією українську територію - можуть передати РФ в оренду на строк від 50 до 100 років", - йдеться у статті.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Схожу мирну пропозицію бізнесмена Віктора Пінчука засудили в Україні, зокрема і Олег Ляшко

Також у пропозиції пана Артеменка, за даними газети, йдеться про інформацію щодо можливої корупції президента України Петра Порошенка.

"Пан Артеменко побачив у Трампі можливість для просування плану щодо миру в Україні - та допомогти його власній політичній кар'єрі", - йдеться у матеріалі.

У передачі пропозиції американському президенту також брали участь бізнесмен Фелікс Сайтер та юрист Майкл Коен. Згадана у статті і роль колишнього керівника кампанії Трампа Пола Манафорта.

Соратник Ляшка

"Багато людей назвуть мене російським агентом, агентом США, ЦРУ, але як ми можемо знайти гарне вирішення між нашими країнами, якщо ми не розмовляємо", - заявив у коментарі газеті пан Артеменко.

Андрій Артеменко - не дуже відомий в Україні політик.

За даними NYT, на початку 2000 років він кілька років провів у в'язниці. Потім деякий час був у Блоці Юлії Тимошенко, але покинув його. Після Євромайдану опинився у списку до Ради Радикальної партії і став депутатом.

У коментарі газеті посол України в США Валерій Чалий заявив, що подібні пропозиції не відповідають Конституції.

Окрім того, пан Чалий сказав, що Андрій Артеменко "не уповноважений представляти будь-яку альтернативну мирну пропозицію від імені України іноземним урядам, включно з адміністрацією США".

Вже після виходу статті пан Чалий додав, що плани здачі Криму та зняття санкцій з Росії "ще активніше намагаються просувати у Вашингтоні російські агенти різних мастей, у тому числі, на жаль, й їх колаборанти з України".

Повернення Криму Україні було серед ключових виборчих обіцянок Олега Ляшка на президентських виборах 2014 року.

Також Олег Ляшко рішуче засудив пропозицію бізнесмена Віктора Пінчука у грудні 2016 року щодо мирного плану на Донбасі, який включав компроміс щодо Криму.

20 лютого Олег Ляшко засудив ініціативу свого соратника.

"Здавати в оренду Крим московським окупантам - це те саме, що здавати в оренду переїзному цирку рідну матір", - написав у Facebook пан Ляшко.

Він додав, що "мирний план" пана Артеменка - це "виключно його власна позиція".

Пан Ляшко пообіцяв "дивну поведінку колеги" обговорити на найближчому засіданні фракції та "прийняти рішення".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему