Кремль: РФ визнала паспорти "ДНР/ЛНР" з гуманітарних міркувань

Паспорт "ДНР"

Автор фото, AFP

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання паспортів, виданих у самопроголошених "ЛНР" і "ДНР", керуючись "гуманітарними міркуваннями", заявив речник російського президента Дмитро Пєсков.

"У цій ситуації, виключно керуючись гуманітарними міркуваннями, президент Росії підписав такий указ. Жодного порушення міжнародного права тут немає, жодного порушення мінських домовленостей, і немає тут жодного приводу для загострення ситуації", - цитує представника Кремля агенція "ТАСС".

За його словами, паспорти "ЛНР" і "ДНР" не є паспортами офіційно визнаних держав, а є всього лише "фактично виданими документами".

"Цілий регіон перебуває в умовах жорстокої блокади, найжорстокішого ембарго з боку своєї столиці, з боку Києва. В умовах цього ембарго люди не мають можливості отримувати, відновлювати втрачені документи", - додав пан Песков.

У суботу російський президент Володимир Путін підписав указ про те, що у РФ тимчасово ‎визнаватимуть посвідчення особи, свідоцтва про освіту, ‎народження чи смерть, про реєстрацію автомобілів, а також самі номерні знаки, видані ‎на територіях самопроголошених "республік".‎

Указ, заявили у Кремлі, має діяти тимчасово, до "політичного врегулювання ситуації" ‎на Донбасі на основі Мінських угод.‎

У "ДНР" почали видавати свої паспорти у березні минулого року. У "ЛНР" це робили ‎ще з 2015 року.‎

Президент України Петро Порошенко назвав визнання Росією паспортів "ДНР/ЛНР" ще одним "доказом російської окупації".‎

‎‎