Кремль заперечив закиди Чорногорії у підготовці перевороту

Чорногорія

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

У жовтні 2016 року в Чорногорії затримали близько 20 сербів, яких підозрюють в організації спроби перевороту

Звинувачення в спробі державного перевороту, які висунула влада Чорногорії на адресу Москви, є голослівними. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

За його словами, ці закиди "стоять в одному ряду з іншими голослівними звинуваченнями" на адресу Росії.

Зокрема, нагадав пан Лавров, Москву звинувачують в хакерських атаках, втручанні у виборчі кампанії в інших країнах, а також у спробі російських спецслужб налагодити зв'язки з адміністрацією президента США Дональда Трампа.

"Щодо жодного з цих голослівних звинувачень жодного факту нам пред'явлено не було", - додав російський міністр.

Закиди також прокоментував речник російського президента Дмитро Пєсков. Російська влада жалкує, що такі звинувачення лунають з "вуст офіційних представників", сказав він.

"Ми з усією відповідальністю заявляємо, що не може йти і мови про причетність офіційної Москви й офіційної російської сторони до якихось внутрішніх подій в Чорногорії", - наголосив пан Пєсков.

19 лютого спеціальний прокурор Чорногорії Мілівое Катнич заявив в ефірі національного телебачення, що до підготовки невдалого держперевороту в Чорногорії причетні "російські державні структури".

За словами пана Катнича, до таких висновків слідство дійшло на підставі інформації, наданої фігурантами справи. Серед них - серби Олександр Сінджеліч і Мірко Велимирович, які, за даними влади Чорногорії, погодилися співпрацювати зі слідством.

Спроба перевороту

Про спробу перевороту в Чорногорії стало відомо в середині жовтня 2016 року, коли влада затримала близько 20 сербів. Їх звинуватили в підготовці нападів у день виборів 16 жовтня.

На початку листопада прокуратура Чорногорії повідомила, що напади організовували російські націоналісти. Згодом влада країни назвали імена двох росіян - Едуарда Широкова і Володимира Попова.

19 лютого прокурор Мілівое Катніч уточнив, що прізвище одного з росіян не Широков, а Шишмаков. За словами Катнича, Едуард Шишмаков 2014 року був заступником військового аташе в Польщі, а потім його видворили з країни за підозрою в шпигунстві.

Прокурор Чорногорії стверджує, що Шишмаков є співробітником російських спецслужб.