Мінськ відмовився змінювати правила в'їзду з документами "ДНР/ЛНР"

Паспорт ДНР

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Видавати паспорти в невизнаних республіках почали ще в 2015 році

Правила в'їзду в Білорусь для людей із документами самопроголошених республік Донбасу не зміняться після визнання Росією їхніх паспортів. Про це заявив представник Держприкордонкомітету Білорусі Антон Бичковський.

За його словами, указ президента Росії про визнання паспортів "ДНР" і "ЛНР" не вносить ніяких коректив у дії білоруської влади.

"Якщо ми зустрінемо таку людину в себе на кордоні, її не пропустять через кордон, якщо у неї не буде документів, які дають право перетинати держкордон Республіки Білорусь", - зазначив пан Бичковський.

Він додав, що люди з паспортами самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" не можуть в'їхати до Білорусі через кордон із Україною і ЄС.

"Також буде порушенням законодавства і їхній в'їзд через російсько-білоруську ділянку кордону", - сказав представник Держприкордонкомітету.

Пан Бичковський уточнив, що на російському напрямку немає прикордонників. Тому перебування жителів Донбасу з паспортами самопроголошених республік у Білорусі підпадає, скоріше, під компетенцію МВС (Російська служба Бі-бі-сі направила запит до МВС Білорусі і чекає на відповідь).

У МЗС Білорусі нагадали, що на внутрішніх рейсах між Росією і Білоруссю не здійснюють прикордонний контроль. Проте у відомстві не змогли відповісти на питання, чи можуть люди з документами "ЛНР" і "ДНР" без перешкод потрапити на територію Білорусі, повідомляє "Радіо Свобода".

У лютому 2017 року в Білорусі почав діяти п'ятиденний безвізовий режим для громадян 80 країн, в тому числі для США і країн ЄС. Росія вирішила встановити на кордоні з Білоруссю прикордонну зону.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко розкритикував рішення Росії.

"Постає питання - це що, Росія почала проводити демаркацію кордону? Так це - переговорний процес, це ж може вилитися в серйозний конфлікт", - заявив пан Лукашенко.

Відносини між Росією і Білоруссю почали погіршуватися в 2016 році через суперечку про ціни на газ і зниження безмитних поставок нафти з Росії.

На цьому тлі пан Лукашенко не брав участь у самітах Євразійського економічного союзу і Організації договору колективної безпеки, які зазвичай проходять наприкінці року в Москві.

20 лютого прес-служба білоруського президента повідомила, що пан Лукашенко поїхав на тиждень в Сочі, але у російського президента зазначили, що не планують зустріч із паном Лукашенком.