"Єдина Росія": "ДНР" не є державою

Кобзон Йосиф

Автор фото, Getty Images

Партія "Єдина Росія" не перевірятиме, чи є у їхнього депутата Йосипа Кобзона друге громадянство через чутки, що в нього є документи "ДНР", повідомив заступник керівника центрального виконкому партії Костянтин Мазуревський.

"Кобзон Йосип Давидович не є громадянином іноземної держави через те, що "ДНР" не є державою. Треба розуміти різницю між визнанням окремих документів і міжнародним визнанням держави", - заявив пан Мазуревський.

Раніше агентство FlashNord із посиланням на джерела у "Єдиній Росії" повідомило, що в партії вивчать ситуацію із паспортом "ДНР" у пана Кобзона. За повідомленням агентства, депутат може втратити свій депутатський мандат, якщо інформацію про друге громадянство підтвердять.

Російське законодавство забороняє працювати в Держдумі людям із двома громадянствами. Сам Йосип Кобзон в розмові з Російською службою Бі-бі-сі назвав повідомлення про можливе позбавлення його мандата через документи "ДНР" нісенітницею.

"Мало що кажуть журналісти, нісенітниця собача. Пошліть їх на три букви, крім брехні від них нічого чекати не доводиться. Я герой "ДНР", я народився там, це моя батьківщина, але ніякого паспорта у мене немає, і нічого мені не загрожує ", - заявив пан Кобзон.

Президент Росії Володимир Путін 18 лютого підписав указ про визнання Росією документів, яких видали на непідконтрольних територіях України на Донбасі. В указі зазначили, що це вчинили "з метою захисту прав і свобод людини і громадянина".

У червні 2016 року Йосиф Кобзон в інтерв'ю виданню "Комсомольська правда" розповів, що з 25 травня 2016 року одержав документи "ДНР". Паспорт так званої "республіки", за його словами, йому видав "голова самопроголошеної ДНР" Олександр Захарченко.