Ахметов зупиняє два підприємства через блокаду і бої

Працівники на шахті "Самсонівська-Західна" об'єднання "Краснодонвугілля"

Автор фото, coal.metinvestholding.com/

Підпис до фото,

Працівники на шахті "Самсонівська-Західна" об'єднання "Краснодонвугілля"

Єнакіївський металургійний завод, де виробляють сталь, та об'єднання "Краснодонвугілля", виробник коксівного вугілля, зупиняють виробництво. Про це повідомили у прес-службі компанії СКМ.

Підприємства входять до групи Метінвест, яка входить до компанії СКМ, якою володіє бізнесмен Рінат Ахметов.

"Причиною зупинки стали бойові дії, що тривають, та блокада залізничного сполучення між контрольованою та тимчасово неконтрольованою територією України", - йдеться у повідомленні.

З початку бойових дій у регіоні завод працював в умовах неритмічних поставок залізорудної сировини. Після того, як протестувальники заблокували рух на перегоні Ясинувата -Скотувате, ввозити сировину і вивозити продукцію стало неможливим.

На Єнакіївському метзаводі завершили підготовку до тимчасової консервації. Макіївську філію ЄМЗ зупинять 25 лютого.

Також через блокаду залізничного сполучення зупинився видобуток на всіх шахтах вугільного об'єднання "Краснодонвугілля".

Єнакіївський металургійний завод і Краснодонвугілля зареєстровані на підконтрольній Україні території і сплачують усі податки до держбюджету, запевняють у компанії.

Там кажуть, що Метінвест не має наміру скорочувати персонал ЄМЗ та Краснодонвугілля. Усіх співробітників цих підприємств виведуть у простій зі збереженням 2/3 окладу.

В Україні вже майже місяць триває блокада залізничних шляхів, за якими, зокрема, постачається вугілля з непідконтрольних територій Донбасу. Кабмін запровадив надзвичайні заходи у сфері енергетики.

У Києві кілька днів підряд пройшли акції на підтримку блокади. Учасники вимагали припинити торгівлю з самопроголошеними "ДНР" та "ЛНР".