Австрійський суд розглядає апеляцію на відмову видати Фірташа до США

Фірташ відень

Автор фото, Reuters

Вищий земельний суд Відня розглядає справу щодо екстрадиції до США українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Засідання ведеться німецькою мовою й пан Фірташ має цілу команду перекладачів та адвокатів.

30 квітня 2015 року суд нижчої інстанції прийняв рішення відмовити у видачі бізнесмена. Сьогодні розглядають апеляцію прокуратури на цю відмову.

Перед судом уже виступили прокурори і адвокати. Сам пан Фірташ виступати відмовився, зазначивши, що йому немає чого додати до слів захисників.

Згодом суд оголосив перерву до 15 години за Києвом.

Як очікують, після неї оголосять вердикт.

12 березня 2014 року Дмитра Фірташа затримали в Австрії через запит Міністерства юстиції США.

Відомство звинувачувало українського бізнесмена у дачі хабара на 18,5 млн доларів для того, аби отримати дозвіл на видобуток титанової сировини в Індії. Готову продукцію потім планували продавати у США.

У цій справ проходять шестеро людей, серед яких - індійський парламентар, угорський, індійський та шриланкійський підприємці.

За версією слідства, підозрювані підкупили індійських чиновників, щоб отримати дозвіл на розробку титанової шахти в індійському штаті Андхра-Прадеш.

Автор фото, AP

Земельний суд Відня раніше погодився звільнити пана Фірташа під заставу у 125 млн євро з умовою, що він не залишатиме Австрію.

30 квітня 2015 року той же суд відхилив запит мін'юсту США про екстрадицію, вказавши, що у цій справі не можна виключати політичних мотивів запиту.

У литопаді минулого року прокуратура Відня подала апеляцію на це рішення.

Під час сьогоднішнього засідання адвокати пана Фірташа наполягають на тому, що ця справа має політичні мотиви.

"Німецька хвиля" нагадує, що в листопаді минулого року Іспанія також видала ордер на арешт олігарха за підозрою в участі в організованому злочинному угрупованні та відмиванні коштів.

Проте, як повідомив DW речник Земельного суду Відня, австрійська прокуратура так і не передала суду іспанський ордер, очевидно, віддавши перевагу першому запиту, що надійшов від США.

В Україні також є справи, у яких фігурують низка активів бізнесмена. Частина з них була арештована судами.