Рада може розглянути припинення торгівлі з "ДНР/ЛНР" у четвер

акція на підтримку блокади "ДНР-ЛНР"

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

21 лютого біля Верховної Ради активісти підтримали блокаду "ДРН-ЛНР"

У четвер, 23 лютого, Верховна Рада може розглянути підготовлений депутатами законопроект про припинення торгівлі із тимчасово окупованими територіями, а також проект постанови про створення Тимчасової слідчої комісії щодо розслідування фактів торгівлі з непідконтрольними Києву територіями.

Про це заявив позафаркційний депутат Тарас Батенко. За його словами, цей законопроект підтримують представники фракцій "Батьківщини", "Самопомочі", "Народного фронту" та позафракційні.

"Ми повинні назвати речі своїми іменами і визнати цю територію окупованою. Інакше ніхто з нами у світі не буде розмовляти і продовжувати санкції проти Російської Федерації",- заявив депутат.

Разом із тим, в уряді говорять не про торгівлю, а про "переміщення товарів" через лінію розмежування між підконтрольними і непідконтрольними Києву територіями.

Крім того, прем'єр-міністр і низка урядовців, коментуючи влаштовану активістами блокаду постачання вугілля та інших вантажів із "ДНР-ЛНР", вказували на те, що серед наслідків можут бути не тільки проблеми в енергетиці, але й у металургійній галузі, яка забезпечує до 20% українського експорту, і у якій працюють до 300 тисяч працівників.