Гройсман: блокувати постачання вугілля взимку - нечесно

Володимир Гройсман

Автор фото, KMU.GOV.UA

Підпис до фото,

Володимир Гройсман очікував блокади з іншого напрямку

Розпочинати енергетичну блокаду в розпал опалювального сезону - нечесний і безвідповідальний вчинок щодо українських громадян, заявив прем'єр Володимир Гройсман на засіданні уряду.

"Розпочинати енергетичну блокаду в розпал опалювального сезону виглядає не зовсім чесно по відношенню не до мене, а по відношенню до українських громадян", - заявив прем'єр.

У той час як уряд розпочинав засідання, біля парламенту проходив мітинг, учасники якого вимагають від влади заборонити торговлю з Донбасом.

Пан Гройсман також додав, що очікував би таких кроків ззовні, а не зсередини України.

"Щодня я говорив про те, що сьогодні-завтра або післязавтра росіяни обов'язково перекриють залізничне сполучення для того, щоб здійснити тиск на Україну, у тому числі використовуючи енергетичні важелі, ... але я ніколи не думав, що це перекриття і ця енергетична блокада буде створена деякими українськими громадянами", - сказав він.

Пан Гройсман також високо оцінив зусилля попереднього уряду щодо зменшення залежності України від імпорту російського газу, нагадавши, що вже понад рік Україна не купує газ у Росії.

Автор фото, UNIAN

Минулого тижня уряд запровадив надзвичайні заходи в електроенергетиці через блокування постачань антрациту з непідконтрольних територій.

Водночас прем'єр і низка урядовців, коментуючи блокаду вугілля та інших вантажів із "ДНР-ЛНР", вказували, що серед наслідків можут бути не тільки проблеми в енергетиці, але й у металургійній галузі, яка забезпечує до 20% українського експорту, і в якій працюють до 300 тисяч працівників.

Напередодні у фінансово-промисловому холдингу СКМ, контрольованому Ринатом Ахметови, заявили, що два підприємства групи опинилися на межі зупинки.

Як заявив позафракційний депутат Тарас Батенко, у четвер Верховна Рада може розглянути підготовлений депутатами законопроект про припинення торгівлі із тимчасово окупованими територіями, а також проект постанови про створення Тимчасової слідчої комісії щодо розслідування фактів торгівлі з непідконтрольними Києву територіями.

Як уточнив один із депутатів-активістів блокади Єгор Соболєв ("Самопоміч"), йдеться про законопроект "Про тимчасово окуповану територію".

"Крім заборони торгівлі з окупованими територіями, цей закон визнає головне — юридично називає окуповані території окупованими, ставить із голови на ноги ситуацію на третій рік війни, яка є по факту, але яка відсутня в українському законодавстві", - сказав він.