Німецький політик зустрілася із російськими провладними депутатами

Фрауке Петрі

Автор фото, AFP

У Москві пройшли переговори між лідером правої партії "Альтернатива для Німеччини" Фрауке Петрі та російськими депутатами, близькими до президента Путіна.

Зокрема, німецький політик зустрілася зі спікером Державної Думи В'ячеславом Володіним і його заступником Петром Толстим.

Серед учасників зустрічі був і Володимир Жириновський - жорсткий критик НАТО і західних лібералів.

В офіційній заяві Думи після зустрічі сказано, що переговори були присвячені "міжпартійній співпраці і розвитку зв'язків між молодіжними організаціями".

Раніше німецька влада попереджала, що Росія може спробувати вплинути на загальні вибори в Німеччині, що мають відбутися у вересні цього року.

АдН виступає проти того, що вона називає "ісламізацією Німеччини".

Ця політична сила також виступає проти ліберальної політики щодо мігрантів, яку провадить нинішня канцлер Ангела Меркель, а також її жорсткої позиції щодо Росії.

Натомість у АдН закликають до "перезавантаження" у відносинах із Москвою.

Це перегукується із позицією щодо Путіна французького "Національного фронту", лідерка якого Марін Ле Пен також підтримує зв'язки із провладними російськими депутатами.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Позиція "Альтернативи для Німеччини" багато у чому збігається із французьким "Народним фронтом"

Останні соцопитування показують, що АдН може отримати близько 11% голосів під час вересневих виборів до Бундестагу.

На попередніх виборах у 2013 році партія не змогла подолати 5%-й бар'єр, потрібний для проходження до парламенту.

АдН є особливо популярною на сході країни, територіях колишньої НДР, де багато виборців скептично ставляться до західного капіталізму.

Побоювання щодо можливого впливу Росії на вибори у західних країнах посилилися після виборів у США, безпекові служби якої звинуватили російських хакерів у зламі комп'ютерів Демократичної та Республіканської партій.

Росію також звинувачують у поширенні фейкових нових через впливоі соціальні мережі. Кремль категорично відкидає звинувачення.

Водночас влада Нідерландів вже заявила, що підраховуватиме вручну результати загальних виборів, побоюючись хакерських нападів на систему підрахунку голосів.