Фірташа затримали після засідання суду у Відні

Дмитро Фірташ

Автор фото, Getty Images

Правоохоронці затримали українського бізнесмена Дмитра Фірташа, коли той залишав суд у Відні, на якому фактично дозволили його екстрадицію до США.

Про факт затримання пана Фірташа повідомила віденська прокуратура.

Там уточнили, що затримання провели на підставі європейського ордера на арешт, який видається за запитами країн-членів ЄС.

У листопаді минулого року антикорупційна прокуратура Іспанії оголосила пана Фірташа в розшук у рамках розслідування справи про відмивання коштів, які здобули незаконним шляхом. За даними іспанської газети El Pais, ордер на арешт видав суд у Барселоні.

За інформацією видання, як підозрювані у справі проходять ще два бізнесмени, проте їхні імена не повідомляють.

Поки що ніхто офіційно не підтвердив, що затримання пана Фірташа у вівторок в Австрії пов'язане з іспанським запитом.

Представники пана Фірташа кажуть, що воно не пов'язане й з американським запитом про екстрадицію. Захисту бізнесмена поки важко сказати, як нове затримання позначиться на перспективах його екстрадиції до США.

Також прес-служба пана Фірташа заперечила "Українській правді" інформацію у ЗМІ про арешт бізнесмена поліцією в будівлі суду після засідання.

Захист Дмитра Фірташа послідовно наполягає, що справа против нього має політичні мотиви.

Посол Украіни в Австрії Олександр Щерба прокоментував ВВС Україна, що пан Фірташ до відомства по допомогу не звертався.

"Посольство підключається, якщо про це просить громадянин України. У даному випадку пан Фірташ не просив. Тому і роль посольства обмежена".

Він також додав, що раніше, після арешту у 2014, посольство пропонувало бізнесмену консульські допомогу, але він відмовився.