У США зробили жорсткішою депортацію нелегальних мігрантів

США

Автор фото, Reuters

Адміністрація президента США Дональда Трампа ухвалила нові, більш жорсткі правила щодо депортації нелегальних іммігрантів.

Так влада сподівається збільшити кількість депортованих порушників.

В першу чергу нові заходи стосуються нелегальних мігрантів, яких засудили за вчинення злочинів або які становлять загрозу для безпеки країни, а також тих, хто нещодавно потрапив на територію США.

При цьому з нелегальними мігрантами, які порушили правила дорожнього руху або скоїли крадіжку в магазині, влада поводитиметься так само як і з тими, хто здійснив більш серйозні злочини.

У документі, який опублікувало міністерство з внутрішньої безпеки США, зазначено, що влада країни ставить своїм пріоритетом депортацію здебільшого людей, які перебувають в країні нелегально. У документі наведено широкий перелік категорій мігрантів, які підлягають депортації.

Нові правила не змінюють існуючі в США закони, але посилюють практику їхнього застосування.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Затримання мігрантів у Лос-Анджелісі

Прес-секретар Білого Дому Шон Спайсер пояснив у вівторок, що нові правила не призведуть до масових депортацій. Однак вони повинні дати більше повноважень правоохоронним органам, щоб дотримуватися вже існуючих законів.

При цьому документ не скасовує прийняту ще за колишнього президента США Барака Обаму систему захисту мігрантів, які незаконно потрапили на територію США у дитячому віці. Під її дію потрапили приблизно 750 тисяч молодих людей. Однак адміністрація Трампа при цьому закликає карати батьків, які ввезли незаконно своїх дітей у країну.

Білий дім збирається попросити Конгрес виділити фінансові ресурси, щоб міністерство з внутрішньої безпеки могло найняти більше людей. Планується, що міграційна поліція найме додатково 10 тисяч людей, а прикордонний патруль - 5 тисяч.

Дональд Трамп закликає обмежити приплив мігрантів до США. Після вступу на посаду він підписав розпорядження про будівництво стіни на кордоні з Мексикою, а також указ, який обмежує в'їзд у США вихідців з кількох близькосхідних країн, що мають проблеми з екстремізмом.

Указ Трампа заблокував федеральний суд в Сіетлі. Трамп у відповідь пообіцяв представити новий варіант міграційного указу.

Міграційна політика Трампа привела до акцій протесту в США, а також викликала критику з боку інших країн і представників бізнесу.