Янукович пропонує референдум про статус Донбасу

Віктор Янукович

Автор фото, Reuters

Колишній президент Віктор Янукович пропонує провести референдум про статус Донбасу, якщо Київ не виконає Мінські угоди. Таку заяву пана Януковича цитують російські "РИА Новости" і ТАСС з посиланням на його звернення до світових лідерів.

Це звернення екс-президент оприлюднив під час інтерв'ю групі журналістів, присвяченому річниці розстрілів на Майдані.

"У разі невиконання нинішньою українською владою Мінських угод необхідно ініціювати проведення референдуму про статус Донбасу", - йдеться у зверненні Януковича.

Пан Янукович також пропонує підключити до нормандського формату "представників протестуючої сторони, що представляє народ Донбасу".

Крім того, усунутий президент прокоментував блокаду Донбасу. За його словами, це не йде на користь країні і ще більше відштовхує жителів регіону, тому необхідно почати переговори.

"Нехай тоді скажуть відкритим текстом, що їм не потрібен Донбас, скажуть це відкрито і публічно… Без участі сторони конфлікту, без участі в переговорах представників Донбасу вирішити проблему буде дуже важко ", - сказав Віктор Янукович.

При цьому екс-президент сказав, що є прихильником збереження територіальної цілісності України.

"Я категорично проти, щоб Донбас виходив зі складу України, необхідно зберегти територіальну цілісність країни. Але для цього треба створити всі умови мирного співіснування, відновити інфраструктуру, яка була зруйнована війною, повернути жителів, яких вигнали з рідної землі".

Нещодавно генпрокуратура заявила, що отримала беззаперечні документальні докази державної зради Віктора Януковича. В листопаді йому оголосили підозру у держзраді.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Україні офіційно передали із ООН фотокопію листа екс-президента України на адресу президента Росії Володимира Путіна із проханням ввести російські війська на українську територію. Лист оприлюднив ще у березні 2014 року постпред Росії в ООН Віталій Чуркін.

Загалом ГПУ розслідує вісім кримінальних справ проти Віктора Януковича. Проте поки що жодна із них не передана до суду.