Facebook видалив акаунти з брехнею про хвору на рак дитину

Фотографії Джаспера з'явилися у ЗМІ в серпні минулого року, коли він хворів на вітрянку

Автор фото, MERCURY PRESS

Підпис до фото,

Фотографії Джаспера з'явилися у ЗМІ в серпні минулого року, коли він хворів на вітрянку

Facebook видалив два акаунти, які використовували фото хворої дитини, аби зібрати гроші на її лікування від раку. Знімки були зроблені в минулому році, коли хлопчик хворів на важку форму вітрянки. Зараз він здоровий.

У техпідтримку соціальної мережі звернулася мати трирічного хлопчика Джаспера Сара Аллен. Вона звернула увагу на фотографії, які, на її думку, використовувалися шахраями.

У постах Facebook зі знімками хлопчика йшлося, що соціальна мережа пожертвує гроші на операцію. Сума, згідно з повідомленням, буде залежати від кількості людей, які поділилися, "лайкнули" або написали коментар під постом.

В результаті цим записом поділилися понад 1,2 млн людей, ще десятки тисяч написали коментарі або залишили "лайки".

Сім'я Сари Аллен живе в місті Сейнт-Неотс в Кембриджширі. На думку пані Аллен, власники акаунтів взяли ці фотографії з місцевих ЗМІ.

У серпні минулого року преса багато писала про хворобу Джаспера, яка мала дуже важку форму. Його мати тоді закликала уряд надавати всім безкоштовну вакцину від вітрянки.

Шахрайство

"Нас попередили, що люди можуть взяти ці фотографії... тому що, коли ви шукаєте в Google вітрянку, там ці фотографії", - пояснила Аллен у розмові з ВВС.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Однак вона не очікувала, що хтось може використати фотографії для того, щоб повідомити, що у хлопчика рак. За її словами, деякі друзі спеціально зв'язувалися з нею, щоб уточнити, чи не хворий її син.

Пані Аллен каже, що кілька разів скаржилася у Facebook на порушення авторських прав. 10 лютого їй повідомили, що один із акаунтів видалили через порушення правил користування соціальною мережею, але через 24 години він знову запрацював.

Facebook попросив свою команду по роботі зі скаргами ще раз переглянути справу після публікацій у ЗМІ, включно з ВВС.

Спочатку соціальна мережа видалила лише пости з фотографіями Джаспера. Але в цих акаунтах були розміщені схожі пости з фотографіями інших дітей. В одних автори просили поділитися постом або залишити коментар, щоб зібрати гроші на лікування. В інших постах автори також публікували фотографії нібито хворих дітей і передбачали періоди невдач для тих, хто не залишить коментаря або "лайка".

Експерт із безпеки пояснив, що після того, як людина залишить коментар чи "лайкне" запис, шахраї отримують можливість відправити йому повідомлення і якось взаємодіяти з його профілем.

Крім того, шахраї під будь-яким приводом можуть спробувати отримати від користувача іншу особисту інформацію, наприклад, номер мобільного телефону.