Захист Фірташа хоче оскаржити дозвіл на екстрадицію

Захист Дмитра Фірташа наполягає, що справа против нього має політичні мотиви

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Захист Дмитра Фірташа наполягає, що справа против нього має політичні мотиви

Захист українського бізнесмена Дмитра Фірташа заявив, що оскаржуватиме рішення австрійського суду, який напередодні дозволив його екстрадицію до США.

Адвокати пана Фірташа кажуть, що звернуться до Верховного суду Австрії, а також у Європейський суд з прав людини.

"Будемо робити всі необхідні кроки для оскарження цього рішення - в тому числі через звернення до Верховного суду Австрії, а також у Європейський суд з прав людини", - йдеться у коментарі адвоката Дітера Бемдорфера, який отримала ВВС.

Він також підтвердив, що пана Фірташа справді затримали одразу після судового слухання на підставі ордера на арешт, виданого Іспанією.

Однак від подальших коментарів на цю тему захист поки що відмовляється.

В Іспанії українського бізнесмена підозрюють у відмиванні коштів, здобутих незаконним шляхом.

За даними іспанської газети El Pais, як підозрювані у цій справі проходять іще два бізнесмени, але їхніх імен не повідомляють.

Дозвіл на екстрадицію

У вівторок Вищий земельний суд Відня ухвалив рішення про допустимість екстрадиції та карного переслідування українського бізнесмена Дмитра Фірташа на вимогу США.

Остаточне рішення про екстрадицію до США має ухвалити федеральний міністр юстиції Австрії.

У рішенні австрійського суду також немає жодних заяв про винуватість або невинуватість пана Фірташа. За словами судді, це питання судової системи іншої держави.

Захист Дмитра Фірташа наполягає, що справа проти нього має політичні мотиви.

"Пан Фірташ категорично відкидає всі звинувачення і наполягає, що вони пов'язані з політичним переслідуванням із боку США. Ми як і раніше впевнені, що невинуватість пана Фірташа буде доведена", - заявив його адвокат.

Підозри у США

У березні 2014 року Дмитра Фірташа затримали в Австрії через запит міністерства юстиції США.

Відомство звинувачувало українського бізнесмена у хабарі в 18,5 млн доларів для того, аби отримати дозвіл на видобуток титанової сировини в Індії. Готову продукцію потім планували продавати у США.

У цій справ проходять шестеро людей, серед яких - індійський парламентар, угорський, індійський та шріланкійський підприємці.

За версією слідства, підозрювані підкупили індійських чиновників, щоб отримати дозвіл на розробку титанової шахти в індійському штаті Андхра-Прадеш.