У Росії визнали існування “військ інформаційних операцій”

Шойгу пояснив, що кібервійська займаються "контрпропагандою"

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Шойгу пояснив, що кібервійська займаються "контрпропагандою"

У Збройних силах Росії створені війська інформаційних операцій, повідомив російський міністр оборони Сергій Шойгу.

"За цей час створені війська інформаційних операцій, що набагато ефективніше і сильніше всього того, що раніше ми створювали у напрямку, який називається контрпропагандою", - розповів міністр, виступаючи в Держдумі у середу.

А голова комітету Держдуми РФ з оборони Володимир Шаманов наголосив, що ці війська створені перш за все "для захисту інтересів національної оборони і протиборства в інформаційній сфері".

Російська влада раніше спростовувала повідомлення про те, що в країні існують кібервійська.

У січні газета "Комерсант" з посиланням на дослідження міжнародної компанії Zecurion Analytics писала, що Росія входить до п'ятірки країн за масштабами і фінансуванням "інформаційних військ", які займаються шпигунством, кібератаками та інформаційними війнами.

За даними компанії, чисельність російських кібервійськ становить близько тисячі осіб, а на їхнє фінансування може щорічно виділятися близько 300 млн доларів.

Після цієї публікації голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров заявив агентству Інтерфакс, що кібервійськ в структурі Збройних сил Росії немає.

При цьому він зазначив, що у всіх країнах, які претендують на роль наддержав, "звичайно ж, ведуться ці розробки, бо необхідно мати в своєму арсеналі, зокрема, і такі засоби боротьби з противником".

Начальник Генштабу Збройних Сил РФ (2004-2008 роки) генерал армії Юрій Балуєвський, коментуючи заяву Сергія Шойгу, сказав, що перемога в інформаційному протистоянні часто має більше значення, ніж у класичній війні.

"Перемога над противником у цій війні може бути набагато важливішою, ніж перемога у класичному військовому протистоянні, адже вона безкровна, а ефект дивовижний, знекровлює і паралізує всі органи влади держави-супротивника", - розповів пан Балуєвський агентству "РИА Новости".

На початку 2000-х років при академії Генштабу російської армії започаткували курси з підготовки офіцерів для інформаційного протистояння.