Депортований мексиканець наклав на себе руки на кордоні США

Копирайт изображения AFP
Image caption Чоловік вчинив суїцид через півгодини після примусового повернення до Мексики - одразу на кордоні Сполучених Штатів

Мексиканець, якого втретє депортували з США, наклав на себе руки одразу біля прикордонного пункту Чапарраль.

45-річного Гваделупе Оліваса Валенсію знайшли непритомного поряд з поліетиленовою сумкою з його речами через півгодини після повернення до Мексики - він вистрибнув з мосту.

Чоловіка доставили до лікарні, де він незабаром помер.

За словами очевидців, перед цим Гваделупе Валенсія кричав, що не хоче повертатися до Мексики, й перебував у стані стресу.

Інцидент трапився на тлі посилення антиімміграційної політики Вашингтона. Адміністрація президента Дональда Трампа представила інструкції, які направлені на розширення практики депортації нелегальних мігрантів з США.

У недавньому повідомленні міністра внутрішньої безпеки США Джона Келлі йдеться про те, що влада Сполучених Штатів може відправляти затриманих за незаконний перетин кордону людей назад в Мексику незалежно від того, звідки вони прибули.

Міністерство закордонних справ Мексики заявляло, що не залишить це рішення Вашингтона без відповіді.

Гваделупе Олівас Валенсія був родом з мексиканського штату Сіналоа, який відомий активністю впливових наркокартелів. Багато мексиканців, що їдуть до США, говорять, що головною причиною їхнього від'їзду є високий рівень злочинності й насильства на батьківщині.

Значна частина злочинів у багатьох штатах Мексики так чи інакше пов'язана з діяльністю наркомафії.

25 січня Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні США і Мексики - це було однією з його передвиборчих обіцянок. Стіна, на думку пана Трампа, захистить Сполучені Штати від напливу нелегальних мігрантів і ввезення наркотиків.

На початку лютого міністр внутрішньої безпеки США Джон Келлі заявив, що стіна на кордоні з Мексикою буде побудована за два роки.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему