Депортований мексиканець наклав на себе руки на кордоні США

Чоловік вчинив суїцид через півгодини після примусового повернення до Мексики

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Чоловік вчинив суїцид через півгодини після примусового повернення до Мексики - одразу на кордоні Сполучених Штатів

Мексиканець, якого втретє депортували з США, наклав на себе руки одразу біля прикордонного пункту Чапарраль.

45-річного Гваделупе Оліваса Валенсію знайшли непритомного поряд з поліетиленовою сумкою з його речами через півгодини після повернення до Мексики - він вистрибнув з мосту.

Чоловіка доставили до лікарні, де він незабаром помер.

За словами очевидців, перед цим Гваделупе Валенсія кричав, що не хоче повертатися до Мексики, й перебував у стані стресу.

Інцидент трапився на тлі посилення антиімміграційної політики Вашингтона. Адміністрація президента Дональда Трампа представила інструкції, які направлені на розширення практики депортації нелегальних мігрантів з США.

У недавньому повідомленні міністра внутрішньої безпеки США Джона Келлі йдеться про те, що влада Сполучених Штатів може відправляти затриманих за незаконний перетин кордону людей назад в Мексику незалежно від того, звідки вони прибули.

Міністерство закордонних справ Мексики заявляло, що не залишить це рішення Вашингтона без відповіді.

Гваделупе Олівас Валенсія був родом з мексиканського штату Сіналоа, який відомий активністю впливових наркокартелів. Багато мексиканців, що їдуть до США, говорять, що головною причиною їхнього від'їзду є високий рівень злочинності й насильства на батьківщині.

Значна частина злочинів у багатьох штатах Мексики так чи інакше пов'язана з діяльністю наркомафії.

25 січня Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні США і Мексики - це було однією з його передвиборчих обіцянок. Стіна, на думку пана Трампа, захистить Сполучені Штати від напливу нелегальних мігрантів і ввезення наркотиків.

На початку лютого міністр внутрішньої безпеки США Джон Келлі заявив, що стіна на кордоні з Мексикою буде побудована за два роки.