Трамп скасував право вибору туалетів для трансгендерів в школах

У деяких американських школах вже з'явилися туалети для всіх

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

У деяких американських школах вже з'явилися туалети для всіх

Адміністрація Дональда Трампа переглянула правила відвідування громадських туалетів для трансгендерів, що ухвалили за президента Обами.

Згідно з ними, державні школи повинні дозволяти школярам-трансгендерам відвідувати туалети у відповідності зі статтю, з якою вони ідентифікують себе самі. Ці нововведення розглядалися як одне з важливих досягнень президента Обами.

У середу міністерства юстиції і освіти США випустили спільну заяву, в якій йдеться, що вони вирішили скасувати попередні правила.

Як заявляв раніше прес-секретар Білого дому Шон Спайсер, пан Трамп вважає, що цим питанням не має займатися федеральний уряд і його слід залишити на розсуд влади штатів.

Адміністрація Обами випустила правила про відвідування туалетів трансгендерами в травні минулого року. Лоретта Лінч, яка тоді займала пост генерального прокурора США, пояснила, що це має захистити підлітків від дискримінації з боку однолітків.

Це рішення викликало дебати між захисниками традиційних цінностей і прибічниками соціального прогресу, які не вщухали протягом усього минулого року, й призвело до поділу у суспільстві.

Критики рішення стверджували, що, ухвалюючи його, федеральний уряд перевищив свої повноваження, а також що це ставить під загрозу приватність і безпеку учнів.

"Наша боротьба проти директиви про туалети була спрямована проти спроби колишнього президента Барака Обами в обхід конгресу переписати закон, щоб підігнати його під свою політичну задачу щодо радикальних соціальних змін", - сказав генеральний прокурор Техасу Кен Пакстон.

Юридично школи були не зобов'язані дотримуватися цих правил. Однак адміністрація Обами погрожувала позбавленням держфінансування і судовими позовами тим навчальним закладам, які відмовлялися виконувати правила.

Зміни поки що ніяк не позначаться на школах, оскільки директива Обами була тимчасово заблокована суддею в Техасі ще в серпні.