Мексика проти нової міграційної політики США

"Ніякої стіни. Поважайте іммігрантів та права людини". Імміграційна політика пана Трампа призвела до протестів у Мексиці.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

"Ніякої стіни. Поважайте іммігрантів та права людини". Імміграційна політика пана Трампа призвела до протестів у Мексиці.

Мексика засудила нові директиви, видані Сполученими Штатами, за якими майже всі нелегальні іммігранти можуть бути депортовані.

Нові правила, зокрема, передбачають відправку людей, у яких немає документів, назад до Мексики. Навіть якщо вони не є мексиканцями.

Уряд Барака Обами зосереджувався на депортації іммігрантів, засуджених за тяжкі злочини.

Міністр закордонних справ Мексики Луїс Відегарай заявив, що його країна не може "погодитися із односторонніми рішеннями, запровадженими одним урядом щодо іншого".

Зараз у Мексиці перебувають двоє американських високопосадовців, аби обговорити ці заходи.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон і голова міністерства внутрішньої безпеки Джон Келлі проведуть переговори з мексиканським президентом Енріке Пенья Ньєто. Теперішні тертя між двома країнами є найсерйознішими за останні роки.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Позиція пана Трампа щодо імміграції розлютила мексиканців

Відповідь Мексики

Пан Відегарай заявив, що Мексика не погодиться із новими правилами.

"Ми це не визнаємо, тому що ми не мусимо цього робити і це не в інтересах Мексики", - сказав він.

"У нас також є контроль над нашими кордонами, і ми будемо у повній мірі здійснювати його", - додав міністр.

Він запевнив, що його країна готова звертатися в ООН, аби захистити права і свободи мексиканців відповідно до міжнародного права.

Роберто Кампа, керівник відділу з прав людини міністерства внутрішніх справ Мексики, заявив, що плани із депортації немексиканців до Мексики є "ворожими" і "неприйнятними".

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Мексика каже, що не погодиться із новими заходами США

Стосунки між США і Мексикою загострилися за президентства Дональда Трампа, який обіцяв змусити Мексику заплатити за стіну, яку він хоче побудувати на південному кордоні, і яка, за очікуваннями, коштуватиме мільярди доларів.

Минулого місяця мексиканський президент Ньєто скасував заплановану зустріч з президентом США у Вашингтоні через розбіжностей з приводу стіни.

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Прикордонний контроль був одним із головних пунктів передвиборної кампанії пана Трампа