В ООН назвали м'яким вирок ізраїльському солдату, який добив палестинця

ООН: ця справа може привести до підриву віри у правосуддя і посилення культури безкарності

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

ООН: ця справа може привести до підриву віри у правосуддя і посилення культури безкарності

Вирок ізраїльському солдату Елору Азарії, який отримав 18 місяців в'язниці за вбивство неозброєного і важко пораненого палестинця, є занадто м'яким і в нинішньому вигляді неприйнятним. Таку заяву зробив офіційний представник Управління верховного комісара ООН з прав людини Равіна Шамдасані.

"Ця справа може привести до підриву віри у правосуддя і посилення культури безкарності", - заявила Шамдасані на брифінгу в Женеві.

Ізраїльського військового піхотної бригади "Кфір" 19-річного Елора Азарію визнали винним у ненавмисному вбивстві палестинця Абдель Фатаха Шаріфа. Цей судовий розгляд розділив Ізраїль на два табори і спровокував бурхливі дискусії у соцмережах.

Інцидент стався у березні минулого року біля міста Хеврон. Військовий медик Азарія разом зі своїми товаришами чергував у районі Хеврона, коли двоє озброєних ножами палестинців спробували напасти на ізраїльських солдатів.

Одного нападника вбили на місці, другого важко поранили. Він лежав на землі. Подальші події зафіксував на відео один з місцевих палестинців, який передав ці кадри активістам правозахисної організації "Бецелем". Підійшовши до пораненого, Азарія вистрілив в нього з автоматичної гвинтівки.

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Місце вбивства

Під час процесу захист Азарії наполягала на тому, що підзахисний діяв з міркувань самооборони, оскільки побоювався, що палестинець все ще міг бути озброєний або на ньому міг бути пояс смертника.

Азарія раніше говорив, що палестинець, який поранив ножем його товариша по службі, "заслужив на смерть".

Через добу після оголошення вироку ізраїльська газета "Маарів" опублікувала результати опитування громадської думки, з якого випливає, що 56 відсотків ізраїльтян залишилися вкрай незадоволені рішенням військового суду. На їхню думку, 1,5 роки в'язниці - це занадто суворий вирок для солдата бойових частин.