Фірташа звільнили під раніше внесену заставу - ЗМІ

Фірташ

Автор фото, unian

Земельний суд Відня звільнив бізнесмена Дмитра Фірташа під внесену у 2014 році заставу у 125 млн євро.

Про це повідомляють "Інтерфакс-Україна" та "Українські новини" з посиланням на джерела, знайомі з ходом розгляду справи.

"Суд вирішив звільнити Дмитра Фірташа під раніше внесену заставу", - повідомило джерело.

23 лютого бізнесмена звільнили під цю ж заставу в іншій справі - про екстрадицію до Іспанії. Також у нього забрали закордонний паспорт.

Але після цього його знову ненадовго затримали - цього разу у справі про екстрадицію до США.

‎"Суддя чітко вказав, що пан Фірташ завжди поводився коректно в Австрії і не здійснював ‎жодної підготовки, щоб залишити Австрію, навіть після того, як йому стало відомо про ‎європейський ордер на арешт, виданий Іспанією у листопаді 2016", - йшлося у заяві його адвокатів.‎‎

Раніше цього тижня австрійський суд дав дозвіл на екстрадицію пана Фірташа до США ‎у справі щодо хабарів у Індії, за якою його затримали в Австрії ще в березні 2014 року. ‎

Пізніше того ж дня бізнесмена затримали за новою "іспанською справою" - іспанська ‎антикорупційна прокуратура звинувачує його у відмиванні коштів.

Адвокати пана Фірташа повідомили, що "іспанська справа" стосується тих самих звинувачень, які проти нього висувають у США.

Сам він заперечує звинувачення.

Бізнес Фірташа

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Дмитро Фірташ є одним із найвідоміших бізнесменів України. Донедавна він також вважався ключовим гравцем на ринку газу у Східній Європі.

У 2015 році Forbes оцінював його статки в 270 мільйонів доларів.

Дмитро Фірташ раніше був одним із учасників компанії "Росукренерго", яка займалася постачанням російського газу до України.

Зараз він керує групою компаній DF Group, яка володіє низкою хімічних підприємств у Рівному, Черкасах, Сумах, Сєвєродонецьку та Горлівці. Також у нього є значні активи у гірничій промисловості.

Дмитро Фірташ - співвласник одного з найрейтинговіших телеканалів України - "Інтера".

У парламенті фракцію "Опозиційного блоку" очолює давній соратник пана Фірташа Юрій Бойко, а також працюють кілька депутатів, які вважаються його прибічниками.

Один із лідерів "Опозиційного блоку" Сергій Льовочкін також є соратником пана Фірташа.

В Україні є справи, у яких фігурують активи бізнесмена. Частина з них арештована судами.