136 турецьких дипломатів просять притулку в Німеччині

Ердоган

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Президент Ердоган переслідує своїх можливих опонентів і в Туреччині, і за кордоном

Німеччини повідомила, що за останні півроку отримала 136 запитів з проханнями про політичний притулок від турків із дипломатичними паспортами.

Кількість таких прохань різко зрола після того, як в липні 2016 року в Туреччині відбулася невдала спроба повалення президента Реджепа Ердогана.

Як повідомило міністерство внутрішніх справ Німеччини, серед цих 136-ти людей можуть бути не лише дипломатичні працівники, але і члени їхніх сімей, яким також видають дипломатичні паспорти.

Туреччина закликала Німеччину не надавати притулок військовим. Вважають, що серед цих прохачів можуть бути військові з баз НАТО в Німеччині.

Після спроби перевороту в Туреччині почалися масштабні кадрові чистки і арешти. З країни втекла група військових, яка імовірно брала участь у заколоті.

Наприкінці січня влада Греції відмовилися видати Туреччині вісьмох військових-утікачів, і це розгнівало турецьку владу.

Озброєний заколот в Туреччині почався увечері 15 липня 2016 року. Група офіцерів заявила, що бере управління країною в свої руки.

Військові змогли на кілька годин взяти під контроль головні вулиці, мости і кілька стратегічно важливих будівель в Анкарі та Стамбулі, але незабаром заколот був придушений, а його учасники заарештовані. Загинули кілька сотень людей.

Влада Туреччини звинуватили в організації перевороту проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який живе у США.

Під час розслідування в Туреччині були затримані тисячі людей. Заарештовані скаржилися на недотримання їхніх прав і тортури.