Савченко повідомила, що відвідала полонених у “ДНР”

Віра та Надія Савченко

Автор фото, UNIAN

Надія Савченко відвідала камери, де утримують шістьох українських полонених, і передала їм речі від рідних. Про це вона повідомила у своєму Facebook.

"Поспілкувались з хлопцями. Умови жахливі, сирість, холод. ... Чекаємо до завтра. Обіцяли дати можливість відвідати всіх, хто є в Мінських списках. Коли йшла по коридорам тюрми кричала "Слава Україні" а у відповідь лунало "Героям слава!". Тож хлопці не бояться! А з безстрашними страшно воювать (с)"? - написала депутатка.

У свою чергу сестра Надії Савченко Віра в ефірі телеканалу "112 Україна" заявила, що це "гуманітарна місія" і не має стосунку до політики чи піару.

"Можливо, вони повернуться з порожніми руками. Вони передали речі (полоненим українцям. - Ред.), які просили передати, - і це добре", - сказала Віра Савченко.

Вона також зауважила, що Надія Савченко уперше відвідує території самопроголошених республік в Донецьку. За словами Віри Савченко, раніше її сестра зустрічалася із так званими головами "ДНР" та "ЛНР" Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким у Мінську.

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Спроби Надії Савченко налагодити прямий контакт з сепаратистами неоднозначно сприймаються в Україні

Раніше ЗМІ повідомили, що пані Савченко поїхала на територію "ДНР" і каже, що намагається "визволити наших полонених".

"Прошу всю Україну підтримати мене, як підтримували мене тоді, коли я була в полоні. Я зараз свідомо пішла на ризик своїм життям, щоб визволити наших українських полонених й довести гуманітарну складову мінського поцесу до фіналу. Прошу підтримки в України і світу. Мені дуже не легко, але я борюсь!", - написала раніше пані Савченко на Facebook.

Як пишуть російські і сепаратистські ЗМІ, Надія Савченко поїхала в "ДНР" разом з керівником центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимиром Рубаном. Цю інформацію підтвердила і Віра Савченко.

У СБУ заявили, що проведуть розмову з парламентаркою з цього приводу.

Автор фото, UNIAN

Надія Савченко більше півтора року провела у російській в'язниці, після того, як у бою з сепаратистами потрапила у полон біля Луганська.

У травні минулого року її обміняли на двох затриманих росіян, які були колишніми офіцерами ГРУ Росії.

До парламенту пані Савченко обрали від фракції "Батьківщина", проте після повернення до України і низки заяв щодо необхідності співпраці з бойовиками її виключили звідти.