BBC стурбована повідомленнями про стеження розвідки Німеччини за пресою

BBC

Автор фото, PA

Мовна корпорація BBC висловила стурбованість щодо можливих випадків шпигунства за іноземними журналістами з боку зовнішньої розвідки Німеччини.

Раніше видання Spiegel повідомило, що Федеральна розвідка Німеччини стежила за електронним листуванням іноземних журналістів і прослуховувала їхні телефонні розмови. За даними видання, це стосувалося більш ніж десятьох співробітників BBC в Лондоні та Афганістані.

"Місія BBC - надавати людям по всьому світу точну інформацію та новини, і нашим журналістам потрібна можливість діяти вільно і без ризику, забезпечувати повний захист своїх джерел. Ми закликаємо всі уряди поважати роботу вільної преси", - йдеться в заяві BBC.

BBC звернулася до Федеральної розвідки Німеччини за роз'ясненнями, але відповіді поки що не отримала.

За даними Spiegel, розвідка прослуховувала також розмови співробітників інформаційного агентства Reuters та американської газети New York Times.

Автор фото, AP

Підпис до фото,

Федеральна розвідка Німеччини в місті Бад-Айблінг (Баварія) має величезний центр, оснащений обладнанням для прослуховування телефонних розмов

За інформацією Spiegel, загалом служба прослуховувала телефони щонайменше 50 іноземних журналістів.

Відзначається, зовнішня розвідка Німеччини почала ставитися до іноземних журналістів з особливою увагою ще з 1999 року.

У суботу Spiegel обіцяє опублікувати детальніший матеріал про це. Видання посилається на документи парламентського розслідування (Бундестагу) ​​щодо ролі Федеральної розвідки в широкомасштабному стеженні, яке здійснюють спецслужби США.