Вибухи в сирійському Хомсі: повідомляють про десятки загиблих

В результаті вибухів, які вчинили смертники поблизу об'єктів служб безпеки в сирійському місті Хомс, загинули щонайменше 42 людини, повідомив базований у Британії Сирійський центр моніторингу за правами людини.

Влада провінції Хомс підтвердила інформацію про напади. За її даними, в результаті вибухів загинули щонайменше 20 людей.

"Вибухи здійснили щонайменше шість смертників, які підірвали себе у будівлі служби держбезпеки і біля будівлі військової розвідки", - заявив агентству AFP голова правозахисного центру Рамі Абдель Рахман.

Сирійське державне телебачення повідомляє, що біля кожного з двох відомств підірвалися троє смертників.

За даними правозахисників, серед загиблих є високопосадові сирійські військові. Як повідомляє правозахисний центр, в районах Гута і Мохата після вибухів почалися сутички. Повідомляється, що центр міста оточений.

За даними правозахисників із базованого в Британії центру, поки що невідомо, чи стоять за цими вибухами бойовики екстремістського угруповання "Ісламська держава".

Хомс, який повстанці називали "столицею революції", зараз перебуває під контролем урядових сил. У грудні 2015 року сирійській владі вдалося досягти угоди про перемир'я з повстанцями в районі Хомса. Домовленості передбачали, що повстанці покинуть свої позиції протягом двох місяців.