Савченко виклала список полонених, яких відвідала в "ДНР"

Надія Савченко

Автор фото, УНІАН

Депутат Верховної Ради Надія Савченко заявила, що зустрілася у Донецьку з українськими полоненими, і виклала у Facebook список із 34-ма прізвищами.

"Вдалось побачити наших полонених. Хлопці почуваються добре. Умови звичайні, тюремні. Ставленная до них, кажуть, нормальне", - написала пані Савченко.

"В камері по троє, прогулянка година на добу, телевізор дивитись виводять, канали переважно російські, з українських ловить 1+1 та 5 Канал. Вірять, що скоро будуть на волі й надії не втрачають", - додала вона.

Про те, що Надія Савченко відвідала камери, де утримують українських полонених, сама вона повідомила у своєму Facebook напередодні.

Її сестра Віра Савченко в ефірі телеканалу "112 Україна" заявила, що це - "гуманітарна місія", яка не стосується політики чи піару.

"Можливо, вони повернуться з порожніми руками. Вони передали речі (полоненим українцям. - Ред.), які просили передати, - і це добре", - сказала Віра Савченко.

Вона також зауважила, що Надія Савченко уперше відвідує території самопроголошених республік в Донецьку. За словами Віри Савченко, раніше її сестра зустрічалася із так званими головами "ДНР" та "ЛНР" Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким у Мінську.

днр

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Спроби Надії Савченко налагодити прямий контакт з сепаратистами неоднозначно сприймаються в Україні

Раніше ЗМІ повідомили, що пані Савченко поїхала на територію "ДНР" і каже, що намагається "визволити наших полонених".

Як пишуть російські і сепаратистські ЗМІ, Надія Савченко поїхала в "ДНР" разом з керівником центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимиром Рубаном. Цю інформацію підтвердила і Віра Савченко.

У СБУ заявили, що проведуть розмову з парламентаркою з цього приводу, а також перевірять повідомлення, що пані Савченко, буцімто, підбурювала українських військовослужбовців до повалення влади в Україні.

Савченко

Автор фото, UNIAN

Надія Савченко понад півтора року провела у російській в'язниці, після того, як у бою з сепаратистами потрапила у полон біля Луганська.

У травні минулого року її обміняли на двох затриманих росіян, які були колишніми офіцерами ГРУ Росії.

До парламенту пані Савченко обрали від фракції "Батьківщина", проте після повернення до України і низки заяв щодо необхідності співпраці з бойовиками її виключили звідти.