Посольство США засудило напад бойовиків на ОБСЄ

ОБСЄ

Посольство США засудило напад бойовиків на предсавників спеціальної моніториногової місії ОБСЄ в зоні АТО. Відповідна заява з'явилася на сайті посольства.

Посольство зауважило, що робота ОБСЄ допомагає рятувати життя цивільних, і підкреслило, що представники ОБСЄ повинні мати необмежений доступ до всіх ділянок "без погроз і залякувань".

"Як сказав посол Апакан (голова СММ ОБСЄ. - Ред.), напади, як цей, є прямим викликом колективній волі 57 держав-учасниць (ОБСЄ. - Ред.), та Мінським угодам", - сказано в заяві посольства.

У п'ятницю ОБСЄ повідомила, що сепаратисти захопили її безпілотник, який спостерігачі хотіли запустити, щоб дізнатися ситуацію на Донецькій фільтрувальнії станції, яка, за повідомленнями, потрапила під обстріл.

Інцидент стався на околиці Ясинуватої, що наразі перебуває під контролем так званої "ДНР".

За повідомленням прес-служби СММ ОБСЄ, поруч із представниками місії пролунали постріли зі стрілецької зброї. Потім четверо чоловіків у військовому камуфляжі підійшли до спостерігачів та направили на них автомати. Один з них забрав безпілотник. Інший здійснив кілька пострілів, які влучили поблизу машини.

Ніхто з членів ОБСЄ не постраждав.

Голова місії в Україні Ертугрул Апакан засудив напад.