Мер Парижа висміяла слова Трампа про її місто

Париж

Мер Парижа Анн Ідальго іронічно відреагувала на негативні зауваження президента Трампа про французьку столицю, вдавшись для цього до діснеївської символіки.

Вона розмістила в Twitter своє фото в обнімку з Міккі і Мінні Маус, що має символізувати, за її словами, динамізм і дух відкритості, які властиві місту.

Раніше, виступаючи на конференції в США, президент Трамп розповів про свого приятеля, який, за його словами, раніше часто відвідував французьку столицю, але перестав туди їздити.

Трамп також розкритикував заходи безпеки, які застосовують у європейських країнах у боротьбі з тероризмом, заявивши, що американці не можуть дозволити повторення у себе в країні таких нападів, які сталися в Європі.

З початку 2015 року в результаті цілого ряду терористичних актів у Франції загинули понад 230 людей, у тому числі у нападі в Парижі в січні і листопаді минулого року, в Ніцці в липні минулого року.

У Франції вже протягом більше року діє надзвичайний стан.

Що саме сказав Трамп?

Виступаючи на консервативній конференції політичних дій в п'ятницю, Дональд Трамп розповів про свого друга на ім'я Джим, який любив відвідувати французьку столицю, але в останні роки перестав їздити туди, тому що "Париж перестав бути Парижем".

"Давайте подивимося, що відбувається зі світом, ми повинні бути розумнішими ... Ми не повинні дозволити таке у нас в країні", - сказав, зокрема, пан Трамп.

Французька реакція

Анн Ідальго приурочила свою відповідь американському президенту до початку святкування 25-річчя від дня відкриття парку "Діснейленд" в Парижі.

Вона заявила, що кількість американців, які приїжджають у Париж, зросла в 2017 році на 30%.

Тим часом президент Франції Франсуа Олланд також не залишив без уваги виступ американського президента.

"Я не став би висловлюватися в такому дусі про дружну країну, - сказав французький президент. - І я б попросив американського президента не робити цього щодо Франції".

Говорячи про заходи контролю над особистою зброєю, президент Олланд сказав: "У нас люди не озброєні. Тут немає людей, яким подобається стріляти у натовп просто з метою заподіяти страждання".

Статистика туризму

З листопада 2015 року у Франції ввели надзвичайний стан.

Підпис до фото,

У Франції посилили заходи безпеки

Паризьке управління туризму опублікувало дані про те, що з січня по листопад 2016 року в паризьких готелях побувало 7 млн 357 тисяч іноземних туристів, що на 11,9% менше, ніж за той же період попереднього року.

Кількість американців зменшилась на 9,9%. У той же час збільшилась кількість приїжджих з інших районів Франції - на 0,3%.