США закликали Росію і сепаратистів припинити вогонь на сході України

Наслідки обстрілів Авдіївки
Підпис до фото,

Наслідки обстрілів Авдіївки

Держдеп США випустив заяву, у якій засудив дії проросійських сепаратистів і Росію.

"Ми закликаємо Росію і сепаратистські сили, які вона підтримує, негайно дотримуватися домовленостей про припинення вогню, відвести усе важке озброєння, забезпечити повний і безперешкодний доступ спостерігачам ОБСЄ", - йдеться у заяві Марка Тонера, в.о. речника Держдепу.

Сполучені Штати уважно стежать за сплеском насилля на сході України, а також за тривалим "невиконанням об'єднаними російсько-сепаратистськими силами вимог припинення вогню", заявили у Держдепі.

Вкрай важливо, зазначили у Вашингтоні, щоб сили сепаратистів, яких підтримує Росія, припинили напади на цивільну інфраструктуру, в тому числі на Донецьку фільтрувальну станцію.

США засуджують напад сепаратистів на спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та захоплення ними безпілотного літального апарату місії. Напередодні посольство США засудило напад бойовиків на ОБСЄ.

У п'ятницю ОБСЄ повідомила, що сепаратисти захопили її безпілотник, який спостерігачі хотіли запустити, щоб дізнатися ситуацію на Донецькій фільтрувальнії станції. Інцидент стався на околиці Ясинуватої, що наразі перебуває під контролем так званої "ДНР".

За повідомленням прес-служби ОБСЄ, поруч із представниками місії пролунали постріли зі стрілецької зброї. Потім четверо чоловіків у військовому камуфляжі підійшли до спостерігачів та направили на них автомати. Один з них забрав безпілотник. Інший здійснив кілька пострілів, які влучили поблизу машини. Ніхто з членів ОБСЄ не постраждав.

Донецька фільтрувальна станція нещодавно зупинила свою роботу через потрапляння на її територію снарядів. Станція забезпечувала питною водою міста Авдіївка, Ясинувата та Донецьк. Також через бойові дії Авдіївка залишилась без електропостачання.

Ремонтні роботи не можуть розпочати. Штаб АТО повідомляє, що бойовики відмовляються надати гарантії безпеки.

Бойовики звинувачують в обстрілах українських військових.

Москва заперечує участь своїх регулярних військ у конфлікті на сході України.