Активісти заблокували вантажі у напрямку Маріуполя

Облаштований редут "Соловейко"

Активісти блокади торгівлі із самопроголошеними "ДНР-ЛНР" заявляють, що цієї ночі зупинили залізничні перевезення на маріупольському напрямку.

Про це повідомляють у Facebook депутати парламенту Семен Семенченко і Володимир Парасюк.

В уряді кажуть, що на найближчому засіданні має розглядатися проект постанови, покликаний врегулювати товарообмін із неконтрольованими територіями Донбасу.

"Соловейко"

Редут, який активісти назвали "Соловейко", встановили в районі селища Новотроїцьке на контрольованій Києвом території Донецької області.

"Організований редут "Соловейко" та сформовано три мобільних групи, які будуть контролювати КПВВ "Новотроїцьке", через яке проходять "гумконвої" Ахметова. Також буде здійснюватись патрулювання об'їзних шляхів, по яких переміщується контрабанда. На питання: Чи їздять потяги з окупованого Донецька в Маріуполь і навпаки? Відповідь: Не їздять. Ця залізнична гілка пошкоджена. (...) По ній переміщується тільки вугілля марки "Г", яке добувається на неокупованих територіях", - написав Володимир Парасюк.

Акція із блокування залізничних перевезень на Донбасі триває вже 32 дні. Активісти заявляють, що мають намір продовжувати і розширювати її.

Два тижні тому координатори акції повідомляли, що припинили рух на трьох залізничних гілках і мали намір перекрити ще дві. Після блокування в ніч на 27 лютого колій біля Маріуполя лишився один залізничний напрямок, який активісти мають намір перекрити. Це Щастя-Старобельськ Луганської області.

Плани уряду

Через блокування Кабмін запровадив надзвичайний стан в енергетиці.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в ефірі каналу "1+1" 26 лютого вкотре заявив, що вважає піаром на шкоду Україні дії блокувальників. Він також повідомив, що на найближче засідання Кабінету винесуть проект постанови, який регулює товарообмін із неконтрольованими територіями Донбасу.

"Зараз більшість із цих товарообмінів регулюється спеціальною постановою Антитерористичного центру, що для деяких розумних, так скажімо, в лапках, й дуже розумних підприємців є вторинним документом, який можна обходити", - наголосив міністр. "Чи потрібно заборонити товаропотік? Так, я вважаю, що потрібно його заборонити в повному обсязі за винятком критичного імпорту. Буквально це не імпорт, тому що окупована територія - це все ж українська територія. Але будемо називати для простоти "критичний імпорт", який стосується тільки енергетичного вугілля, тільки продуктів і напівфабрикатів металургії для того, щоб заводи працювали", - вважає пан Аваков.